Polski sędzia arbitrem technicznym w przerwanym meczu PSG – Basaksehir!

Po wtorkowych meczach Ligi Mistrzów cały piłkarski świat poświęca uwagę starciu PSG-Basaksehir. Mecz przerwano już w pierwszej połowie, gdyż sztab szkoleniowy Basaksehiru, a także piłkarze tureckiego klubu oskarżyli sędziego technicznego o rasizm. Spotkanie zostanie wznowione już w środę o godzinie 18:55. Zmieniła się naturalnie obsada sędziowska. Do grona arbitrów tego starcia dołączyli m.in. dwaj Polacy – Marcin Boniek oraz Bartosz Frankowski.

Ogromne oburzenie wzbudziła postawa Sebastiana Coltescu. Rumuński arbiter, który pełnił rolę sędziego technicznego, użył w stronę jednego z członków sztabu Basaksehiru słowo „negru”, co w języku rumuńskim oznacza „czarny”. W ramach protestu zarówno piłkarze Basaksehiru, jak i zawodnicy PSG zrezygnowali z gry, schodząc do szatni.

Zmiana obsady sędziowskiej

W trakcie wtorkowego wieczoru próbowano wznowić grę. Piłkarze obu ekip ostatecznie nie wyszli na murawę. UEFA podjęła całkowicie zrozumiałą decyzję – mecz zostanie wznowiony w następny dzień (tj. środa) z inną obsadą sędziowską. Danny Makkelie będzie pełnić rolę głównego arbitra. Kibiców z pewnością zainteresował wybór sędziego technicznego.

Co ciekawe wybór padł na Bartosza Frankowskiego. Polski arbiter we wtorkowy wieczór zadebiutował w Lidze Mistrzów, prowadząc mecz Rennes – Sevilla. Nie będzie to jedyny polski sędzia w tym meczu. Na rolę asystenta wybrano Marcin Boniek.