Pomocna dłoń z Anglii. RB Salzburg w końcu zagra w Lidze Mistrzów!

Jedenaście prób z rzędu. RB Salzburg ewidentnie nie mógł otworzyć bram Ligi Mistrzów. Byli różnie rywale i różne sytuacje. Powoli klub musiał mierzyć się z falą krytyki i pewnego pośmiewiska odnośnie swojej nieudolności. W następnym sezonie zespół nie będzie walczyć z klątwą. Pomocną dłoń wyciągnęły zespoły z Anglii.

Wszystko zaczęło się w sezonie 2006/2007. Salzburg rywalizował w 3. rundzie z Valencią. Klub z Austrii wygrał pierwsze spotkanie 1-0, a następnie uległ aż 0-3 z hiszpańską ekipą. Po starciu z drużyną LaLiga, nadeszły zmagania z takimi zespołami jak Szachtar, Maccabi, Hapoel, Dudelange, Fenerbahce, Malmo, Dinamo Zagrzeb, Rijeka oraz Crvena Zvezda. W każdym dwumeczu, górą byli przeciwnicy.

Zarejestruj się z kodem GRAMGRUBO i graj BEZ PODATKU!

W sezonie 2019/2020, RB Salzburg nie będzie mierzyć się ze swoim koszmarem. Wszystko za sprawą wyników w Premier League oraz rywalizacji w Lidze Mistrzów. O prestiżowy puchar walczyć będą dwie drużyny z Anglii – Tottenham oraz Liverpool. Obie ekipy zajęły jednak pozycje w lidze premiowane grą w LM. Tym samym, „zwalnia się” miejsce udziału w tych prestiżowych rozgrywkach dzięki zwycięstwu w Lidze Mistrzów.

Liga austriacka była w kolejce po bezpośrednie miejsce w fazie grupowej LM. Sytuacje „The Reds” i „Kogutów” pozwoliły cieszyć się kibicom Salzburga z gry w Lidze Mistrzów.

Zarejestruj się z kodem GRAMGRUBO i graj BEZ PODATKU!

Komentarze

komentarzy