„Okłamał nas”. Pomocnik opuści PSG za promocyjną cenę?

Thomas Tuchel (PSG)
Thomas Tuchel (PSG)

Przyszłość Adriena Rabiota w stolicy Francji powoli dobiega końca. Piłkarz odmówił podpisania nowej umowy i najprawdopodobniej już zimą zmieni klub.

Kontrakt Francuza wygasa latem przyszłego roku. Oznacza to, że jeśli Paryżanie chcą zarobić na swoim pomocniku jakiekolwiek pieniądze, będą musieli sprzedać go już zimą. W przeciwnym razie Rabiot spędzi pozostałą część sezonu poza składem. Odnośnie sytuacji piłkarza zabrał głos dyrektor sportowy mistrza Francji – Antero Henrique.

– Podczas spotkania Rabiot poinformował nas, że nie podpisze nowej umowy i zamierza opuścić klub po zakończeniu obecnego kontraktu. Oznacza to, że pozostałą część sezonu spędzi na ławce rezerwowych. Nie zamierzamy kontynuować dalszych negocjacji. Sprawa jest zamknięta. Jakiś czas temu odbyliśmy pozytywną rozmowę z jego agentem. Według tych ustaleń Adrien miał z nami pozostać na kolejne lata. Sytuacja jest o tyle dziwna, że zaakceptowaliśmy jego żądania. Zostaliśmy wprowadzeni w błąd przez piłkarza. Ta sytuacja jest brakiem szacunku wobec naszego klubu. Boli to tym bardziej, że zostaliśmy tak potraktowani przez naszego wychowanka, który zawsze otrzymywał od nas wiele wsparcia – stwierdził Henrique.

Kliknij i odbierz zakład bez ryzyka 110 zł + 10 zł na START + 400 zł od depozytu!

Gdzie trafi Rabiot?

Taka wypowiedź powoduje, że Paryżanie zechcę spieniężyć 23-latka jak najszybciej. Podczas dzisiejszej konferencji Thomas Tuchel przyznał, że jego podopieczny może opuścić klub już w styczniu.

– Nie mogę zagwarantować, że Adrien skończy z nami sezon, ponieważ jego sytuacja nie uległa zmianie.

W grze o podpis Rabiota stanie zapewne kilka drużyn. Możliwe, że te zawirowania wykorzysta Juventus, który jest ekspertem w wykorzystywaniu tak specyficznych sytuacji. W grę wchodzą także przenosiny do Barcelony oraz Liverpoolu. We wszystkich tych klubach trudno będzie mu jednak z marszu wejść do podstawowej jedenastki. Tutaj pojawia się szansa między innymi dla Tottenhamu. Koszt tego transferu może wynieść raptem 10 milionów euro.

Odejście Rabiota uruchomi oczywiście efekt domina na rynku transferowym. Ten ubytek w kadrze sprawi, że już zimą z Ajaksu za 75 milionów euro może zostać zakontraktowany Frenkie de Jong.

Kliknij i odbierz zakład bez ryzyka 110 zł + 10 zł na START + 400 zł od depozytu!

Komentarze

komentarzy