Popis Lando Norrisa na podium [Wideo]

Lando Norris

Lando Norris daje o sobie znać nie tylko bardzo dobrą dyspozycją. Kierowca McLarena podczas celebracji na podium otworzył szampana w charakterystycznym dla siebie stylu i… rozbił nagrodę Maxa Verstappena za pierwsze miejsce.

Dołącz do naszej grupy dyskusyjnej na Facebooku o piłce nożnej

Pobity rekord, pobita statuetka

McLaren od ostatnich dwóch wyścigów prezentuje znakomite tempo. Dzięki temu po raz drugi z rzędu na drugiej pozycji dojechał Lando Norris. Młody Brytyjczyk znany jest z charakterystycznego sposobu otwierania szampana. Po uderzeniu denkiem o podłoże zachwiał podium, a na ziemię spadła nagroda za pierwsze miejsce Maxa Verstappena. Norris rozbił trofeum Holendra, który wygrywając wyścig pobił rekord McLarena w ilości zwycięstw jednego zespołu z rzędu. Kierowcy w humorystyczny sposób podeszli do sytuacji, Norris w wywiadach komentował, że Max mógł położyć trofeum w innym miejscu, a po wyścigu dodał relację na Instagrama wyjaśniającą czym jest Kintsugi – japońska sztuka rozbitych naczyń.

Ile jest warta waza rozbita przez Norrisa? Wytworzenie jej to koszt około 40 tysięcy euro. Wyrabiana jest przez Herendi Porcelanmanufaktura Zrt., a jej produkcja zajmuje sześć miesięcy.

Norris nie uczy się na błędach

Lando Norris w swój sposób otworzył szampana także podczas GP Wielkiej Brytanii. Już wtedy nagroda Maxa za pierwsze miejsce spadła z podium, ale była dużo bardziej wytrzymalsza.

Fot. Pressfocus

Komentarze

komentarzy