Poprawić niekorzystny bilans. Historia starć Polski z Holandią!

Już w sobotni wieczór reprezentacja Polski rozegra trzeci mecz w ramach Ligi Narodów. Tym razem „Biało-Czerwoni” zmierzą się w Rotterdamie z Holandią. Podopieczni Czesława Michniewicza staną przed szansą, by poprawić bilans spotkań z tym przeciwnikiem.

Do tej pory reprezentacja Polski rywalizowała z Holandią siedemnastokrotnie. Bilans potyczek jest następujący: 3 zwycięstwa, 6 remisów oraz 8 porażek przy 17 zdobytych bramkach i 24 straconych golach. Ostatnia wygrana „Biało-Czerwonych” z Holandią przypada na 1979 rok i mecz eliminacyjny do mistrzostw Europy. Polacy wygrali 2:0 po golach Zbigniewa Bońka i Włodzimierza Mazura.

Ciężkie mecze

W XXI wieku reprezentacja Polski rywalizowała z Holandią zaledwie trzykrotnie. Nie możemy dobrze wspominać tych spotkań, gdyż mowa o trzech porażkach. Pierwsza z nich przypada na 2016 rok i towarzyskie starcie w Gdańsku zakończone wynikiem 1:2. Honorowego gola dla Polski strzelił Jędrzejczyk. Z kolei w Holandii do siatki trafiali Janssen, oraz Wijnaldum.

Kolejne dwa spotkania to już potyczki rozgrywane w ramach Ligi Narodów. Bardzo dobrze pamiętamy mecz w Amsterdamie, gdzie Holandia co prawda wygrała skromnie, bo zaledwie 1:0 po bramce Bergwijna, ale całkowicie zdominowała mecz, stwarzając sobie 15 sytuacji bramkowych przy 2 takich okazjach Polaków.

W rewanżu rozgrywanym na Stadionie Śląskim w Chorzowie, reprezentacja Polski przegrała 1:2. Najpierw do siatki trafił Jóźwiak. W drugiej połowie wyrównał Depay z rzutu karnego, natomiast gola na wagę zwycięstwa strzelił Wijnaldum.

Komentarze

komentarzy