Popularność piłkarzy w USA. Zaskakujące wybory w dwóch stanach!

Europejski futbol cieszy się coraz większą popularnością w Stanach Zjednoczonych. Z pewnością spory wpływ na zainteresowanie tym sportem mają coroczne tournee do USA, które od wielu lat są organizowane. Serwis soccer.com postawił podzielić się statystykami, które ujawniają popularność piłkarzy na podstawie sprzedaży koszulek. Dość niespodziewane wybory padły w dwóch stanach.

Nie zaskoczy raczej nikogo fakt, iż ogromną popularnością cieszy się Christian Pulisic. Amerykanin od 2019 roku reprezentuje barwy Chelsea. Mimo to, podczas okresu wakacyjnego najwięcej koszulek sprzedano z Leo Messim. Gracz „The Blues” znalazł się na drugim miejscu.

Pozostałe pozycje raczej nie zaskakują. Piąte miejsce Marcusa Rashforda wynika z ogromnej popularności Manchesteru United w Stanach Zjednoczonych. Zespół z Old Trafford ma wielu kibiców w USA.

Podział na stany

Serwis soccer.com postanowił także podzielić się statystykami dotyczącymi sprzedaży koszulek na poszczególne stany. Jak wiadomo, dominują dwaj piłkarze Messi oraz Pulsic. Dość niespodziewanie w dwóch regionach popularnością cieszą się niewspominani wcześniej zawodnicy.

Najwięcej koszulek w stanie Vermont sprzedano z nazwiskiem Dele Alliego. Z kolei w Dakocie Południowej popularnością cieszy się Leonardo Bonucci, którego trykot sprzedawano najczęściej.

Komentarze

komentarzy