Popularny komentator przeprosił za stereotypowe wyrażenie, które użył w trakcie meczu LM!

Jim Beglin (po lewej)

We wtorkowym rewanżowym meczu Ligi Mistrzów, Manchester City rywalizował na Etihad Stadium z PSG. Pojedynek obu drużyn zakończył się zwycięstwem ekipy Guardioli, która pokonała francuski klub 2:0. Goście kończyli ten mecz w dziesiątkę, gdyż czerwony kartonik obejrzał Angel Di Maria. To właśnie przy sytuacji z argentyńskim piłkarzem komentator Jim Beglin użył stwierdzenia, za które przeprosił w mediach społecznościowych.

Trudno racjonalnie wytłumaczyć postawę Di Marii. Argentyńczyk w bezsensowny sposób osłabił swój zespół, otrzymując w pełni zasłużoną czerwoną kartkę za atak na Fernandinho.

To właśnie przy tej sytuacji komentator Jim Beglin użył określenia, za które przeprosił wszystkich urażonych.

Latynoski temperament

O co dokładnie chodzi? Irlandczyk w momencie zejścia Di Marii stwierdził, iż jego zachowanie to pokaz typowego, latynoskiego temperamentu.

W związku z zaistniałą sytuacją, Jim Beglin opublikował na Twitterze post, w którym przeprosił za użyte słowa – Przepraszam za swoje uwagi, które miały miejsce podczas meczu Ligi Mistrzów między Manchesterem City a Paris Saint-Germain. Błędnie posłużyłem się stereotypem rasowym. To było niewłaściwe i niedopuszczalne. Słowa mają silny wpływ i całkowicie rozumiem powagę tego, co powiedziałem, kiedy Di Maria dostał czerwoną kartkę. To dla mnie nauczka na przyszłość. 

 

Komentarze

komentarzy