Portugalia – Czechy na Euro 2024 – zapowiedź meczu

W pierwszej kolejce fazy grupowej Euro 2024 Portugalia zagra z Czechami. Kiedy ten mecz, o której godzinie i gdzie oglądać? Spotkanie Portugalia – Czechy zaplanowano na 18 czerwca i rozpocznie się o godzinie 21:00. Transmisja m.in. na antenie TVP Sport.

Informacje i statystyki przed meczem Portugalia – Czechy

Portugalczycy są zdecydowanymi faworytami rywalizacji w grupie F na Euro 2024. Znają oni już smak triumfu w Mistrzostwach Europy, gdyż tego zaszczytu dostąpili w 2016 roku. Portugalia wciąż może liczyć na swojego asa, a więc Cristiano Ronaldo. Prawdopodobnie będzie to ostatni turniej dla CR7, który po transferze do Arabii Saudyjskiej nie przestaje strzelać i wciąż jest niezwykle ważnym ogniwem także dla ekipy „Nawigatorów”. Portugalia pokazała prawdziwą moc w eliminacjach Euro 2024, gdyż przeszła przez nie z kompletem zwycięstw i jako pierwsza zapewniła sobie awans na turniej.

Po drugiej stronie boiska staną Czesi, którzy nie mogą być do końca zadowoleni z przebiegu eliminacji. Owszem, uprzedzili w tabeli Polaków, a więc teoretycznie najgroźniejszych konkurentów, ale z drugiej strony, nasi południowi sąsiedzi – podobnie zresztą jak my – musieli uznać wyższość Albańczyków. Czesi marzą o tym, aby choć w pewnym stopniu nawiązać do sukcesu hokejowej reprezentacji tego kraju, która w 2024 roku sięgnęła po Mistrzostwo Świata. Wygrać z Portugalią będzie jednak niezwykle ciężko. Równie trudno może być o awans do fazy pucharowej.

Portugalczycy z kompletem zwycięstw awansowali na Euro 2024. Czesi wywalczyli bilety na turniej, wychodząc z drugiego miejsca z grupy, w której rywalizowali między innymi z Polakami i Albańczykami.

Historia bezpośrednich meczów Portugalczyków z Czechami jest bardzo wymowna. Portugalia wygrała każdy z czterech ostatnich pojedynków. „Nawigatorzy” strzelili w nich łącznie dziesięć goli i stracili tylko jednego. W ostatnim bezpośrednim meczu, który został rozegrany w ramach Ligi Narodów w 2022 roku, Portugalia ograła Czechów aż 4:0.

Portugalczycy są wyraźnymi faworytami bukmacherów i trudno nie zgodzić się z takimi prognozami. Portugalia dysponuje ogromną siłą rażenia, co pokazały choćby eliminacje Euro 2024. Także historia bezpośrednich pojedynków jest bardzo jednostronna. Odpowiednie wydaje się zatem postawienie zakładów na co najmniej dwubramkowe zwycięstwo Portugalczyków. Warto zapoznać się z szerszymi analizami i typami na mecz Portugalia – Czechy.

Kiedy i o której zagra Portugalia – Czechy?

Mecz zostanie rozegrany 18 czerwca, o godzinie 21:00.

Gdzie odbędzie się mecz Portugalia – Czechy?

Mecz Portugalia – Czechy zostanie rozegrany na Red Bull Arenie w Lipsku. To stadion, który w trakcie Euro 2024 może pomieścić 40 000 widzów.

Gdzie będzie można obejrzeć transmisję z meczu Portugalia – Czechy?

Transmisja dostępna będzie między innymi na TVP 1 i TVP Sport. Internauci mogą skorzystać z aplikacji i strony internetowej TVP Sport.

Kto będzie sędzią Portugalia – Czechy?

Sędzia meczu Portugalia – Czechy będzie Włoch Marco Guida.

Kto skomentuje mecz Portugalia – Czechy?

Mecz Portugalczyków z Czechami skomentują Dariusz Szpakowski i Grzegorz Mielcarski.