Mały finał w Gdyni. Portugalia zagra z Hiszpanią o prowadzenie w grupie

Gdybyśmy zobaczyli takie zestawienie finału Euro U-21, nie moglibyśmy narzekać. Po obu stronach młode gwiazdy już światowego formatu, które są gwarantem dobrego widowiska. Podobnego zdania są kibice w Gdyni, którzy wykupili wszystkie bilety. Odliczamy czas do hitu!

W pierwszych meczach pewne wygrane. Portugalia stosunkowo spokojnie ograła Serbię 2:0. Renato Sanches nie rozegrał meczu życia, ale wystarczyła jedna akcja, żeby mógł przyczynić się do końcowego rozstrzygnięcia. W obozie „La Rojita” najjaśniej świecił Marco Asensio, autor hat-tricka w meczu z Macedonią. Hiszpania położyła rywala na deski jeszcze przez rozpoczęciem drugiej rundy i potwierdziła, że faworytem do końcowego triumfu jest nie tylko na papierze.

Teraz przyszedł czas na bezpośrednią konfrontację. Ta zapowiada się niezwykle ciekawie z kilku powodów: raz, że po obu stronach staną piłkarskie gwiazdy. Jak inaczej nazwać takie postacie jak Sanches, Asensio, Goncalo Guedes, Saul? Gdyby zebrać samą reprezentację Hiszpanii w jeden zespół i pozwolić mu zagrać w sezonie La Liga byłyby spore szanse, że taka drużyna zajęłaby miejsce na podium. I nie ma znaczenia, że grała Macedonią. Akurat ta Macedonia, kiedy była przy piłce, pokazała kawałek dobrej gry i stworzyła sobie 21 okazji przy 11 Hiszpanów. Albert Celades zarządza grupą naprawdę zdolnych chłopaków, a nie gorzej pod tym względem stoi Rui Jorge.

Obie drużyny nie dopuszczają też innej myśli niż awans do półfinału z pierwszego miejsca w grupie. Turniejowy regulamin dopuszcza bowiem dojście do 1/2 finału tylko jednej, najlepszej, ekipy z drugiego miejsca. Wynik tego spotkania najprawdopodobniej zadecyduje też o końcowym układzie tabeli.

Na papierze ten mecz zapowiada się jako mały finał tego turnieju. I mamy przeczucie graniczące z pewnością, że podobnie będzie na boisku. Zresztą, trudno nie mieć. Identycznie myślą kibice, którzy stanęli na wysokości zadania i na ponad 30 godzin przed meczem wykupili wszystkie dostępne wejściówki.

Czy stadion na pewno będzie zapełniony do ostatniego miejsca? Kto zaprezentuje się lepiej i kto będzie bliżej półfinału? Renato Sanches czy Marco Asensio? Portugalia czy Hiszpania? To najczęściej zadawane przed dzisiejszym wieczorem pytania, a odpowiedź już od 20:45. Już teraz zapraszamy na naszą relację na żywo!

 

forBET – Zarejestruj się z kodem EURO21, wpłać 100zł, a na Twoim koncie pojawi się 250zł!

Komentarze

komentarzy