Portugalia – Słowenia – data, godzina, transmisja

W drugim poniedziałkowym meczu 1/8 finału Euro 2024 faworyzowana Portugalia zagra ze Słowenią. Kiedy i o której ten mecz? Spotkanie odbędzie się 1 lipca, o godzinie 21:00. Transmisję będzie można oglądać na TVP 1 i TVP Sport.

Informacje i statystyki przed meczem Portugalia – Słowenia

Wszyscy liczyli, że Portugalia zakończy fazę grupową z kompletem zwycięstw. Podopieczni Roberto Martineza rozpoczęli bowiem turniej od pokonania Czechów, a następnie przyszło efektowne zwycięstwo nad Turkami. Wszystko posypało się jednak w ostatniej kolejce, kiedy to Nawigatorzy sensacyjnie przegrali z Gruzją. CR7 i spółka i tak wyszli z pierwszego miejsca, a teraz zagrają przeciwko innej rewelacji turnieju, a mianowicie reprezentacji Słowenii.

Słoweńcy zanotowali na Euro 2024 aż trzy remisy, ale to nie z byle kim, bowiem przeciwko Danii, Serbii i Anglii. To pozwoliło ekipie Keka awansować do 1/8 finału. Teraz jednak wydaje się, że skala trudności rośnie i to znacząco.

Portugalczycy i Słoweńcy rozegrali przeciwko sobie do tej pory tylko jeden mecz. Było to towarzyskie starcie z marca tego roku, które dość sensacyjnie zakończyło się wygraną Słowenii 2:0. Wygląda jednak na to, że o powtórzenie takiego scenariusza będzie niezwykle ciężko.

Logiczne wydają się typy w kierunku zwycięstwa Portugalii. Spoglądając na potencjał ofensywny Nawigatorów, można spodziewać się, że przeciwko Słowenii będą w stanie zanotować przynajmniej dwa trafienia. Obszerniejsze analizy meczu Portugalia – Słowenia przygotował zaprzyjaźniony serwis.

Kiedy i o której grają Portugalia – Słowenia?

Mecz Portugalii ze Słowenią zostanie rozegrany 1 lipca, o godzinie 21:00.

Gdzie odbędzie się mecz Portugalia – Słowenia?

Spotkanie zostanie rozegrane na Deutsche Bank Park we Frankfurcie.

Gdzie będzie można obejrzeć transmisję z meczu Portugalia – Słowenia?

Kibice będą mogli oglądać transmisję meczu na antenach TVP 1 i TVP Sport.

Kto będzie sędzią Portugalia – Słowenia?

Arbitrem głównym będzie doświadczony Włoch, Daniele Orsato.

Kto skomentuje mecz Portugalia – Słowenia?

Drugi poniedziałkowy mecz 1/8 finału Euro 2024 skomentują Sławomir Kwiatkowski i Marek Wasiluk.