Posada Koemana zagrożona? Media już typują kandydatów!

Kolejny rozczarowujący wynik zanotowała Barcelona. Tym razem „Duma Katalonii” zaledwie zremisowała na własnym obiekcie z Granadą. Nastroje w szeregach ekipy z Camp Nou wydają się coraz bardziej napięte. Według ostatnich doniesień mediów, posada Ronalda Koemana jest mocno zagrożona, a hiszpański klub ma kilku kandydatów.

Przed niełatwym wyzwaniem stanął Ronald Koeman w kontekście kampanii 2021/2022. Przypomnijmy, że Barcelonę opuścił Leo Messi. Dodatkowo zarząd ekipy z Camp Nou oddał Antoine’a Griezmanna do Atletico Madryt, sprowadzając za Francuza Luuka de Jonga z Sevilli. Trudno zatem mówić o sportowej poprawie.

Dodatkowo „Duma Katalonii” zmaga się z problemami kadrowymi. W meczu z Granadą nie mogli wystąpić m.in. Aguero, Alba, Braithwaite, Dembele, Fati czy Pedri.

Koeman zostanie zwolniony?

Mimo wszystko Barcelona powinna poradzić sobie w poniedziałkowym starciu z Granadą. W szczególności, że zespół Roberto Moreno w bardzo kiepskim stylu rozpoczął kampanię, notując przed starciem z „Dumą Katalonii” dwa remisy i dwie porażki. Granada dopisała sobie kolejny punkt na swoje konto, gdyż mecz na Camp Nou zakończył się remisem 1:1.

Według doniesień mediów, Barcelona traci cierpliwość do Koemana. Jak twierdzi Gerard Romero, zarząd pracuje nad listą 5-6 nazwisk. Jednym z kandydatów ma być Andrea Pirlo, a rozważane opcje to także Conte oraz Bielsa. Inny pogląd przedstawia Adria Soldevila z hiszpańskiego Goal, który uważa, że kandydatami są Roberto Martinez oraz Xavi.

Wszyscy są zgodni do jednej kwestii. Zwolnienie Koemana to kwestia czasu, a Barcelona pracuje tylko nad tym, by znaleźć odpowiedniego następcę i zdecydować się na odpowiedni moment ogłoszenia decyzji.

Komentarze

komentarzy