Potwierdził się najgorszy scenariusz. Poważna kontuzja Nicolo Zaniolo!

Olbrzymiego pecha ma Nicolo Zaniolo. Piłkarz Romy na początku stycznia zerwał więzadło krzyżowe. Poważny uraz wykluczył Włocha z gry na pół roku. W wyniku przerwania rozgrywek, 21-latek miał jeszcze okazję wystąpić w sezonie 2019/2020. Po zaledwie dwóch miesiącach dyspozycyjności, Nicolo ponownie wypada na wiele miesięcy. Zawodnik po raz kolejny zerwał więzadło krzyżowe.

Nikt nie ma wątpliwości co do tego, iż Nicolo Zaniolo jest jednym z najbardziej utalentowanych włoskich piłkarzy. Problem w tym, że rozwój 21-latka stanął w miejscu za sprawą poważnego urazu. Z reguły takie kontuzje mocno wpływają na dalszą karierę każdego zawodnika. Zaniolo po kilku miesiącach przerwy wrócił do gry, dzięki czemu mógł wziąć udział w zgrupowaniu kadry na wrześniowe mecze.

Poważna kontuzja Zaniolo

Gracz rzymskiej ekipy dostał szansę od selekcjonera Manciniego, wychodząc w wyjściowym składzie na starcie z Holandią. Nicolo nie dokończył jednak spotkania, schodząc z murawy już w pierwszej połowie rywalizacji. Wyraz twarzy zawodnika sugerował, iż Zaniolo nabawił się poważnej kontuzji.

We wtorkowy poranek potwierdził się najgorszy scenariusz. Jak donosi Sky Sport, Nicolo zerwał więzadło krzyżowe. Piłkarz przejdzie operację już w środę. Nieobecność gracza może potrwać około pięć miesięcy.