Poważna kontuzja Jacka Góraskiego. Nie pojedzie na Euro!

Kolejny kandydat do wyjazdu na Euro 2020 nie weźmie udziału w tej wielkiej imprezie z powodu kontuzji. W czwartek serwis Łączy nas piłka poinformował o urazie Jacka Góraskiego. Defensywny pomocnik zerwał więzadło krzyżowe przednie. Na 28-latka czeka dłuższa przerwa w grze.

W reprezentacji Polski Góralski miał ściśle określoną rolę. Praktycznie każda kadra potrzebuje zawodnika o profilu 28-latka, dlatego w oczach kibiców i ekspertów defensywny pomocnik był „pewniakiem” do wyjazdu na Euro 2020. W szczególności, że Jacek Góralski w 2020 roku zaprezentował się w kadrze z dobrej strony m.in. podczas rywalizacji z Bośnią i Hercegowiną.

Poważna kontuzja Jacka Góralskiego

Niestety, Jacek Góralski nie pomoże reprezentacji na tej wielkiej imprezie. Jak poinformował serwis Łączy nas piłka, piłkarz Kajratu Ałmaty zerwał więzadło krzyżowe przednie. Do poważnej kontuzji doszło w trakcie wtorkowego meczu towarzyskiego ekipy z Kazachstanu. Lekarz reprezentacji Polski – Jacek Jaroszewski poinformował, iż Góralski był już u niego na badaniach i najgorszy scenariusz jest potwierdzony. Tym samym Góralski opuści mistrzostwa Europy.

Góralski jest już drugim zawodnikiem przymierzanym do wyjazdu na Euro, który doznał poważnego urazu. Wcześniej kontuzji więzadeł krzyżowych nabawił się Krystian Bielik.