Poważne osłabienia Leicester przed początkiem sezonu?

Leicester City

Dla kibiców Leicester sezon 2015/2016 był magiczny. Klub zdobył mistrzostwo Anglii, wprowadzając w zdumienie wszystkich sympatyków światowego futbolu. Zeszłe rozgrywki dla „Lisów” nie były już tak udane. Zbliżający się już wielkimi krokami nowy sezon Premier League również może nie należeć do najłatwiejszych. 

Większość spodziewała się, że po mistrzostwie w Leicester nastąpi wielka sprzedaż zawodników. Bardzo szybko pojawiło się kilku kandydatów, którzy mogli opuścić King Power Stadium. Ostatecznie, z ekipą prowadzoną wówczas przez Claudio Ranieriego pożegnał się N’Golo Kante.

Jakim zawodnikiem jest Francuz, może potwierdzić dzisiaj Chelsea. Pomocnik „The Blues” również w nowym klubie przyczynił się do zdobycia mistrzostwa. Dwa tytuły w ciągu dwóch lat udowadniają, jak ważnym piłkarzem dla każdego zespołu może być Kante.

„Lisy” mogą mieć za niedługo poważne problemy. Swoją przyszłość w klubie rozważają obecnie dwaj piłkarze Leicester – Danny Drinkwater oraz Riyad Mahrez.

Algierski zawodnik już w zeszłym roku był łączony z niektórymi zespołami Premier League. Zainteresowanie wykazywały takie ogromne marki jak Arsenal czy Chelsea. Ostatecznie piłkarz został na King Power Stadium, gdyż chciał powalczyć ze swoją drużyną w europejskich pucharach.

Dość niemrawy sezon w wykonaniu „Lisów” spowodował, że Mahrez coraz odważniej zastanawia się nad zmianą otoczenia. Algierczyk otwarcie przyznał, że chętnie zagrałby w Barcelonie. Zawodnik Leicester również w bardzo miłych słowach wypowiadał się o Arsenalu. Oba kluby nie wykazały wystarczającego zainteresowania. Pomoc przybyła z Półwyspu Apenińskiego.

Roma chętnie widziałaby u siebie Mahreza. Również sam piłkarz pozytywnie wypowiedział się na temat tego transferu. Problem nadal tkwi w kwestii finansowej. Leicester od początku rozmów nie zmienia swojego stanowiska. Mistrz Anglii z sezonu 2015/2016 oczekuje określonych pieniędzy. Wydaje się jednak, że oba kluby w końcu dojdą do porozumienia, a Ryiad swoją karierę będzie kontynuował we Włoszech.

W ostatnich dniach pojawiły się ciekawe informacje o Dannym Drinkwaterze. Antonio Conte chciałby współpracować z angielskim pomocnikiem. Zawodnik „Lisów” również z wielką przyjemnością przeniósłby się na Stamford Bridge. Zupełnie inaczej wygląda stanowisko Leicester. Klub nie ma najmniejszego zamiaru sprzedawać swojego kolejnego, kluczowego piłkarza. Jeśli Chelsea chce sprowadzić Drinkwatera, to musi spełnić wygórowane wymagania „Lisów”.

Na ten moment bardziej realny wydaje się transfer Mahreza. Algierczyk od początku okna naciska na transfer. Klub z King Power Stadium nie chce na siłę trzymać ofensywnego zawodnika w zespole. Przeprowadzka Danny’ego Drinkwatera nie jest jednak niemożliwa. Jeśli angielski piłkarz przyjmie postawę podobną do Ryiada Mahreza, to Leicester może mieć przed zbliżającym się sezonem spore problemy.

Zarejestruj się w Totolotku. Damy Ci 500 zł bonusu
od depozytu i 20 zł na darmowy zakład

Komentarze

komentarzy