Poważny problem Newcastle. Dłuższa przerwa Calluma Wilsona!

Postawa Newcastle w trakcie sezonu 2020/2021 pozostawia wiele do życzenia. Wyniki ekipy „Srok” byłyby jeszcze gorsze, gdyby nie Callum Wilson. Angielski napastnik w znacznym stopniu odpowiada za bramki zdobywane przez Newcastle. Tym bardziej sympatyków zespołu może martwić fakt, iż Wilson nie zagra przez kilka tygodni.

Do tej pory piłkarze Newcastle strzelili łącznie 25 goli w lidze. Przy 15 golach udział miał Callum Wilson, który zanotował 10 trafień, a także dorzucił 5 asyst. Statystyki 28-latka idealnie obrazują, jak ważnym ogniwem dla zespołu jest Callum Wilson. Ostatnie informacje Steve’a Bruce’a na temat sytuacji zdrowotnej piłkarza mogą martwić sympatyków „Srok”.

Dłuższa przerwa Wilsona

Trener Newcastle poinformował na konferencji poprzedzającej starcie z Chelsea, iż Callum Wilson nabawił się kontuzji mięśniowej, która wyklucza go z gry na sześć do ośmiu tygodni. Tym samym, 28-latek opuści najprawdopodobniej sześć ligowych spotkań. Prócz potyczki z ekipą „The Blues”, Anglik nie zagra w meczach z Manchesterem United, Wolverhampton, West Bromem, Aston Villą oraz Brighton.

Dodatkowo na dłużej wypadają Fabian Schar oraz Javier Manquillo, którzy również doznali urazów w meczu z Southampton.

Komentarze

komentarzy