Powrót do rzeczywistości? Marcin Bułka traci pozycję w hierarchii bramkarzy PSG!

Dość niespodziewanie Marcin Bułka zadebiutował w barwach PSG kilka tygodni po podpisaniu kontraktu z francuskim klubem. Jak się okazuje, występ Polaka był spowodowany przede wszystkim sytuacją bramkarzy w paryskiej ekipie. Marcin jest na ten moment opcją numer trzy dla Thomasa Tuchela.

Po rozegraniu spotkania przeciwko Metz pojawiła się żywa dyskusja odnośnie pozycji Bułki w zespole mistrza Francji. Oczywiście niewiele osób wierzyło, by zaledwie 19-letni bramkarz został „jedynką” w tak wielkim klubie. Pojawiła się jednak nadzieja, by Bułka otrzymał rolę rezerwowego goalkeepera.

Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO500 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!

Wszelkie spekulacje rozwiał transfer Sergio Rico. 26-letni bramkarz przybył to Paryża z jasnym zadaniem – być w pogotowiu w razie kontuzji Keylora Navasa, którego przenosiny zapowiadano od kilku dni. Po zawirowaniach w ostatnich godzinach okna, sytuacja w kontekście bramkarzy PSG jest następująca. Thomas Tuchel ma do dyspozycji Sergio Rico, Keylora Navasa, Marcina Bułkę oraz wychowanka zespołu, Garissone’a Innocenta. Co ciekawe, to właśnie młodziutki Francuz przynajmniej w LM będzie miał większą szansę na grę.

Dlaczego? PSG przedstawiło listę zawodników zgłoszonych do Ligi Mistrzów. W gronie 23 wybrańców zabrakło miejsca dla Marcina Bułki, gdyż klub zdecydował się na dwóch bramkarzy – Rico oraz Navasa. Pozostaje zatem pytanie, co w razie kontuzji jednego z nich? Paryski zespół będzie mógł skorzystać z listy B, na której zapewne znajduje się wspomniany Innocent.

Nie ma zatem wątpliwości, że przed Marcinem Bułką sporo pracy. Można także powoli zastanawiać się, czy nie lepszym rozwiązaniem będzie ewentualne wypożyczenie w trakcie zimowego okna. Mając w swoim CV występ w PSG, niektóre francuskie kluby być może skuszą się na utalentowanego Polaka.

Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO500 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!

Komentarze

komentarzy