Powrót Neymara do Barcelony? Dyrektor sportowy odpowiada na plotki

Powrót Neymara do Barcelony? Póki co możemy to wykluczyć.
Powrót Neymara do Barcelony? Póki co możemy to wykluczyć.

Od niespełna tygodnia katalońskie media co jakiś czas donoszą o możliwym powrocie Neymara do Barcelony. Odpowiedź ze strony jego byłego klubu przyszła jednak dość nieoczekiwanie szybko.

Pomimo opuszczenia Hiszpanii, Brazylijczyk często wraca na stare śmieci podczas wolnych dni od treningów w PSG. Napastnik nie ukrywa, że nadal utrzymuje dobry kontakt z wieloma zawodnikami Barcelony, głównie z Luisem Suarezem, Leo Messim oraz Philippe Coutinho. Jakby tego było mało, co rusz pojawią się informacje, jakoby dla Neymara Ligue 1 nie była rajem na ziemi.

Taki obrót sytuacji spowodował, że zaczęły krążyć informacje na temat powrotu 26-latka na Camp Nou. Te dość szybko zostały jednak zdementowane za pomocą Instagrama przez samego zawodnika.

Głoś w sprawie zabrali także przedstawiciele hiszpańskiego zespołu: – Neymar opuścił nasz klub i nie oczekujemy, że do nas wróci. W styczniowym okienku nie zamierzamy dokonywać żadnych zakupów, chyba, że wydarzy się coś niespodziewanego – stwierdził dyrektor sportowy Barcelony, Josep Maria Bartomeu.

Neymar spędził w Barcelonie łącznie cztery sezony. W tym czasie jego ekipa zdołała zdobyć dwukrotnie mistrzostwa Hiszpanii, trzykrotnie Copa del Rey oraz jeden raz Ligę Mistrzów. Od chwili jego odejścia kataloński klub dokonał zakupów dwóch perspektywicznych skrzydłowych w osobach Malcoma oraz Ousmane’a Dembele. Władze mają nadzieje, że przynajmniej jeden z nich zdoła w przyszłości osiągnąć poziom Neymara.

Problemem w tym transferze byłyby także pieniądze. Zakup wspomnianej dwójki piłkarzy oraz Philippe Coutinho kosztował „Barce” niespełna 300 milionów euro. Opłata za transfer to byłby niejedyny kłopot w tej transakcji, bowiem nie zapominajmy także o gigantycznej pensji Neymara, który w PSG pobiera większa tygodniówkę aniżeli w Barcelonie Leo Messi.

Zakład bez ryzyka w Fortunie. Możesz wejść i odebrać go właśnie w tym momencie

Komentarze

komentarzy