Powrót Xaviego do Barcelony kwestią czasu? Tajemniczy wywiad Hiszpana

Xavi
Xavi

Wszyscy doskonale wiemy, że pewnego dnia Xavi obejmie posadę szkoleniowca Barcelony. Hiszpanowi jest to zwyczajnie pisane. Kiedy to nastąpi? Niektórzy przewidują, że będzie to po erze Quique Setiena lub Ronalda Koemana, któremu najbliżej do zastąpienia obecnego trenera „Dumy Katalonii”.

W styczniu, tuż po zwolnieniu Ernesto Valverde, mistrz Hiszpanii zwrócił się do Xaviego. Ten jednak nie miał zamiaru opuszczać Kataru i swojego zespołu w trakcie rozgrywek. Głównie dlatego postanowił odrzucić propozycję poprowadzenia drużyny. Mimo to nikt nie ma wątpliwości, że były pomocnik zawita na Camp Nou w nowej roli.

– Jestem pewien, że chcę wrócić do Barcelony, jestem tym bardzo podekscytowany. Nie mam problemu o ujawnieniu negocjacji przez media.

Co ciekawe, Xavi ma nawet przybliżone wyobrażenie tego, jak ma wyglądać jego zespół. 40-latek wspomniał między innymi o transferach Neymara czy Sancho.

– Uważam, że duża część obecnego składu jest niezwykła. Zaczynając od bramkarza, który moim zdaniem jest najlepszy na świecie. Podobnie jest z Jorgim Albą, Pique, Busquetsem i Messim, którego uważam za najlepszego zawodnik na świecie. Jeśli dodasz do tego De Jonga czy Arthura, to wydaje mi się, że to idealny zespół. Baza jest bardzo dobra. Dodatkowo chciałbym kupić takich graczy jak Neymar. Nie wiem czy pasowałby w kategoriach pozaboiskowych, ale nie mam wątpliwości, że byłby spektakularnym transferem. Barca ma dobrych graczy w środku pola, ale brakuje im skrzydłowych takich jak ma Bayern. Tutaj widziałbym chociażby Sancho lub Gnabry’ego.

Zagraj w BETFAN pierwszy kupon BEZ RYZYKA! Jeśli przegrasz, zwrot do 100 PLN trafi na Twoje KONTO GŁÓWNE z możliwością natychmiastowej wypłaty!

– Jestem trenerem, który ufa zespołowi i z nimi współpracuje. Tutaj w Al Sadd podejmujemy decyzje ze sztabem szkoleniowym. Jest to struktura horyzontalna. Mimo że mam ostatnie słowo w każdej sprawie. Chciałbym żyć w zgodzie ze wszystkimi. W szatni nie może być nikogo toksycznego  – wszystko musi pasować. Chciałbym spotkać się z ludźmi z mojego otoczenia, aby stworzyć dobry zespół.

Trzeba przyznać, że te słowa na pewno podbudowały kibiców Barcelony. Jednak zanim dojdzie do jego powrotu minie na pewno jakiś czas. Nie wiemy jednak czy nastąpi to po Setienie czy dopiero po Koemanie.

Komentarze

komentarzy