Poznaliśmy bazę reprezentacji Polski na Euro 2020!

Wielkimi krokami zbliża się Euro 2020. Choć już za nieco ponad miesiąc reprezentacji Polski zagra swój pierwszy mecz na tej wielkiej imprezie, to ze względu na ostatnie wydarzenia, nadal nie znaliśmy dokładnej lokalizacji w kontekście bazy „Biało-Czerwonych”. W piątkowe popołudnie PZPN zdradził to miejsce. 

Komplikacje sprawiła zmiana miast gospodarzy. Pierwotnie nasi zawodnicy mieli zagrać w Bilbao i Dublinie. Niestety, obie lokalizacje odpadły ze względu na brak spełnienia przepisów dotyczących wprowadzenia kibiców na stadiony. Piszemy niestety, gdyż nowe miejsca – Sewilla i Sankt Petersburg z kilku powodów wypadają gorzej.

Znamy bazę reprezentacji Polski!

Zmiana obiektów sprawiła, iż reprezentacja Polski musiała wprowadzić korektę w kontekście planów dotyczący bazy na Euro 2020. Ostatecznie PZPN podjął decyzję, iż „Biało-Czerwoni” w trakcie mistrzostw Europy zatrzymają się w Hotelu Marriott Resort & Spa w Sopocie. Piłkarze będą z kolei trenować na Arenie Gdańsk.

Swój pierwszy mecz na Euro 2020, reprezentacja Polski rozegra 14 czerwca w Sankt Petersburgu ze Słowacją. Następnie 19 czerwca w Sewilli nasi piłkarze zmierzą się z Hiszpanią. Zmagania grupowe „Biało-Czerwoni” zakończą 23 czerwca pojedynkiem ze Szwecją w Sankt Petersburgu.