Zapadła decyzja. Poznaliśmy nazwisko nowego trenera Barcelony!

Przyszłość Quique Setiena jest już przesądzona. Hiszpan wkrótce pożegna się z posadą szkoleniowca Barcelony. Jak informują media, zarząd „Dumy Katalonii” wybrał nazwisko nowego trenera. Zespół z Camp Nou w trakcie kampanii 2020/2021 ma poprowadzić Ronald Koeman!

Od początku spekulacji, selekcjoner reprezentacji Holandii dzierżył miano najpoważniejszego kandydata. Jako były gracz Barcelony, Ronald Koeman bardzo dobrze zna filozofię klubu. Wygląda zatem na to, iż w szeregach „Dumy Katalonii” nie będziemy świadkami wielkiej rewolucji. Przynajmniej w kontekście ławki trenerskiej.

Koeman zostanie trenerem Barcelony

Jak twierdzi bowiem Moises Llorens, jeden z najlepiej poinformowanych dziennikarzy w kontekście ekipy z Camp Nou, Ronald Koeman został wybrany na nowego trenera zespołu. Można więc przypuszczać, że komunikat w sprawie holenderskiego szkoleniowca pojawi się wkrótce po zakończeniu współpracy z Setienem.

Doświadczenie Koemana

W swojej trenerskiej karierze Koeman prowadził wiele ekip. Najwięcej sukcesów 57-latek osiągnął na krajowym podwórku. Razem z Ajaksem, Holender dwukrotnie sięgał po mistrzostwo Eredivisie. Raz ta sztuka udała się szkoleniowcowi z PSV Eindhoven.

Z kolei zagraniczne sukcesy 57-latka to triumf w Pucharze Hiszpanii (razem z Valencią podczas kampanii 2007/2008), a także zwycięstwo w Superpucharze Portugalii (razem z Benficą w trakcie sezonu 2004/2005).