Poznaliśmy pierwszego beniaminka Premier League sezonu 2021/2022!

Choć do końca obecnej kampanii Championship pozostało jeszcze kilka kolejek, to już teraz z awansu do najwyższej klasy rozgrywkowej mogą cieszyć się zawodnicy Norwich. Za sprawą sobotnich wyników rywali, „Kanarki” mają już zagwarantowany udział w Premier League podczas sezonu 2021/2022.

Warto pamiętać, że Norwich to zespół, który rywalizował w najwyższej klasie rozgrywkowej podczas ubiegłej kampanii. Zespół z Carrow Road zajął jednak ostatnie, dwudzieste miejsce na koniec sezonu, dlatego spadł do Championship. Ekipa Norwich, praktycznie jak każda drużyna, która żegna się z Premier League, za cel ustaliła sobie szybki powrót do ekstraklasy. Podopiecznym Daniela Farke’a udało się zrealizować to zadanie.

Norwich w Premier League

Remisy Brentford oraz Swansea sprawiły, iż obie ekipy nie mają już nawet matematycznych szans, by wyprzedzić Norwich w tabeli. Tym samym „Kanarki” mogą się już cieszyć z rywalizacji w Premier League podczas kolejnej kampanii.

Warto pamiętać, że w zespole Norwich na co dzień występuje Przemysław Płacheta, który w obecnym sezonie zagrał w 23 ligowych meczach, zaliczając 1 gola oraz 2 asysty.

Komentarze

komentarzy