Prawnuk Benito Mussoliniego graczem młodzieżowej ekipy Lazio

Z posiadaniem znanego nazwiska bywa różnie. Czasem może ten aspekt pomóc, jednakże są również przypadki, gdy nazwisko wzbudza także kontrowersje. Romano Floriani Mussolini, który sam preferuje korzystanie tylko z samej wersji Floriani, zapewne należy do drugiego grona. 18-latek nie jest w żaden sposób związany z polityką, gdyż chce zrobić karierę piłkarską. Początki są obiecujące.

Romano Floriani Mussolini to prawnuk Benito Mussoliniego, byłego dyktatora Włoch. Co ciekawe, jego matka Alessandra Mussolini związana jest z polityką. Romano nie zamierzał jednak iść tą drogą, wybierając futbol. Wszystko wskazuje na to, że 18-latek obrał słuszny kierunek, gdyż jak na razie, początki zawodnika są obiecujące.

Primavera Lazio

Nie bez powodu Romano Floriani przechodzi przez odpowiednie szczeble w Lazio. W opinii ekspertów, Romano ma ogromny talenty i wielkie możliwości. 18-latek został graczem primavery Lazio, gdzie może powoli myśleć o szansie w pierwszym zespole rzymskiej ekipy.

Nominalną pozycji Mussoliniego jest prawa obrona. Włoch może także z powodzeniem grać nieco wyżej. Młodzieżowy zespół Lazio zajmuje aktualnie dziesiąte miejsce w tabeli ze stratą dwunastu punktów do lidera – Romy.

Komentarze

komentarzy