Premier League podąża śladem Bundesligi. Ważna zmiana zaakceptowana!

Kluby w Premier League stracą pieniądze

W ostatnich tygodniach ma miejsce debata, czy kluby będą przygotowane do wznowienia rozgrywek. Między innymi z tego powodu władze piłkarskie podjęły decyzję o zwiększeniu liczby zmian z trzech do pięciu. Z takiego przepisu po Bundeslidze postanowili skorzystać władze Premier League. 

Premier League akceptuje pięć zmian

Wczoraj Premier League poinformowała, że członkowie klubów przeszli testy na obecność koronawirusa. Spośród blisko 1200 osób odnotowano jeden pozytywny przypadek w Tottenhamie. Wszystko zatem na to wskazuje, że wznowienie rozgrywek odbędzie się w planowanym terminie.

Z tego powodu dojdzie także do pewnych modyfikacji zasad. IFAB (organizacja zajmująca się tworzeniem oraz nowelizacją przepisów gry) kilka tygodni temu wydało zgodę dla krajowych lig na skorzystanie z pięciu zmian w jednym spotkaniu. Ostateczne przyjęcie tej propozycji należało jednak do związków i władz ligi.

Podczas ostatniego spotkania akcjonariuszy Premier League zatwierdzono ten przepis i trenerzy będą mogli wykorzystać łącznie pięć zmian. Kluby także zgodziły się, aby zwiększyć maksymalną liczbę rezerwowych zawodników na ławce z siedmiu do dziewięciu graczy. Wszystkie te ustalenia mają potrwać do końca obecnego sezonu.

Początek 17 czerwca

Wznowienie Premier League zaplanowano na 19 czerwca. Dwa dni wcześniej zostaną rozegrane dwa zaległe starcia. Mowa tutaj o zaległych potyczkach Arsenalu z Manchesterem City oraz Sheffield z Aston Villą.

Komentarze

komentarzy