W Premier League rozstrzygnięto kwestię krótkoterminowych kontraktów!

Próba dokończenia rozgrywek po dłuższej przerwie wiążę się z rozwiązaniem kilku istotnych kwestii. Jedna z nich dotyczy kontraktów zawodników. Niektórzy piłkarze mają ważne umowy tylko do końca czerwca. Dlatego też, ligi muszą podjąć konkretne decyzje w sprawie takich graczy. W Premier League rozstrzygnięto sprawę. 

W poniedziałek odbyło się specjalne spotkanie przedstawicieli zespołów z Premier League. Podczas rozmów jednogłośnie podjęto decyzję w sprawie zawodników, których kontrakty ważne są tylko do 30 czerwca 2020 roku.

Kluby mogą przedłużać umowy

Jak informuje Premier League na oficjalnym stronie, akcjonariusze uzgodnili, iż kluby oraz zawodnicy mogą ustalać przedłużenie kontraktów na okres dłuższy, niż 30 czerwca. Umowy mają obowiązywać do końca sezonu.

Sprawę skomentował Richard Masters, szef ligi – Zadecydowaliśmy dzisiaj, by kluby dokończyły kampanię w składzie, jakim dysponowały przed zawieszeniem rozgrywek. Piłkarze, których kontrakty obowiązują obecnie do 30 czerwca, mogą przedłużyć umowy do końca obecnego sezonu.

Konkretny termin

Jak możemy przeczytać w oficjalnym komunikacie, piłkarze i kluby mają czas do 23 czerwca, by uzgodnić przedłużenie. Zielone światło od ligi nie oznacza oczywiście, iż wszyscy gracze pozostaną w swoich drużynach. Sporo zależeć będzie od woli samych zawodników.