Premier League. Ralph Hasenhuttl podpisał nowy kontrakt z Southampton!

Kilkanaście dni przed wznowieniem rozgrywek, zarząd Southampton podjął kluczową decyzję w sprawie ławki trenerskiej. Nowy kontrakt z zespołem podpisał Ralph Hasenhuttl. Austriacki szkoleniowiec przebywa w klubie od grudnia 2018 roku.

Były trener m.in. RB Lipsk przejął drużynę w bardzo trudnym momencie. Ekipa „Świętych” zanotowała fatalną pierwszą część sezonu 2018/2019, zaliczając m.in. serię 10 spotkań bez zwycięstwa. Rozczarowujące wyniki spowodowały, iż Mark Hughes pożegnał się z posadą.

Klub postawił na trenera, który nie miał doświadczenia w angielskim futbolu. Hasenhuttl pracował bowiem tylko w Niemczech, prowadząc m.in. wspomniany wcześniej RB Lipsk. Nikt nie miał jednak wątpliwości, iż warsztat 52-latka jest spory.

Odbudowa zespołu

Hasenhuttl odbudował drużynę, kończąc ostatecznie sezon na szesnastym miejscu z przewagą pięciu punktów nad strefą spadkową. W przerwanej kampanii, ekipa „Świętych” spisuje się nieco lepiej. Po 29 kolejkach klub zajmuje czternastą lokatę.

Zarząd Southampton wierzy w projekt Hasenhuttla. W związku z tym, trener podpisał nowy, czteroletni kontrakt.

Dobra wiadomość dla Bednarka

Z dalszej pracy szkoleniowca w zespole może być zadowolony Jan Bednarek. Polak od momentu zmiany na ławce trenerskiej jest podstawowym defensorem swojego zespołu. Choć ostatnio pojawiły się spekulacje na temat możliwej sprzedaży środkowego obrońcy, to Ralph Hasenhuttl z pewnością będzie naciskać na dalszy pobyt naszego reprezentanta w drużynie.

Komentarze

komentarzy