Premier League wprowadza Pay Per View. Kibice zaskoczeni wygórowaną ceną!

Kluby w Premier League stracą pieniądze

Usługa Pay Per View jest coraz częściej wykorzystywana przy różnych wydarzeniach sportowych. Tę opcję wprowadza Premier League. Mecze angielskiej ekstraklasy, które nie będą na rozkładzie transmisji telewizji Sky Sports oraz BT Sport, sympatycy z Wysp mogą zobaczyć za pośrednictwem PPV. Cennik zaszokował kibiców. 

14,95£  -taką kwotę od najbliższej kolejki do końca października musi zapłacić każdy, kto che obejrzeć mecz, którego transmisja nie jest zaplanowana ani na Sky Sports, ani w BT Sport. Opcję PPV w piątek potwierdziła Premier League. Cena jednego spotkania zaszokowała zarówno kibiców, jak i dziennikarzy czy ekspertów.

Horrendalna opłata

O ile sam fakt opłaty za transmisje nie wzbudza wielkich kontrowersji, to warunki korzystania z usług już owszem. Z reguły w planie transmisji telewizji znajdują się najciekawsze mecze. Oznacza to, iż opcja PPV dotyczy przede wszystkim spotkań, które wzbudzą mniejsze zainteresowanie.

Tym samym za powyższe trzy mecze (Newcastle-Manchester United, Leicester-Aston Villa i West Brom -Burnley), kibic musi zapłacić łącznie prawie 45 funtów.

Nic dziwnego, że wprowadzenie PPV, a przede wszystkim cennika za oglądanie poszczególnych spotkań, wzbudziło ogromne oburzenie.