Premier League wprowadzi obowiązkowe szczepienia?!

Kluby w Premier League stracą pieniądze

Wielkimi krokami zbliża się nowy sezon Premier League, który zainauguruje mecz Brentford-Arsenal. Władze ligi chcą uniknąć sytuacji, kiedy to zmagania zostaną zawieszone w wyniku pozytywnych przypadków jednej z drużyn. Z tego też powodu, wszyscy zawodnicy Premier League, a także pracownicy klubów mogą zmierzyć się z obowiązkowym szczepieniem.

Kampanię 2020/2021 udało się przeprowadzić bez większych komplikacji. Co prawda zdarzały się pojedyncze przypadki ekip, które nie mogły podejść do konkretnej rywalizacji w wyniku pozytywnych przypadków w zespole, jednakże ostatecznie koronawirus nie zaburzył płynności rozgrywek.

Obowiązkowe szczepienia?

Nie ma pewności, że w trakcie sezonu 2021/2022 będzie podobnie. W związku z tym, jak twierdzi „Sportsmail”, Premier League rozważa wprowadzenie obowiązkowych szczepień podwójnymi dawkami przeciw Covid-19. Dotyczy to nie tylko zawodników, ale również pracowników klubów z Premire League.

Według wspominanego źródła, gracze będą musieli otrzymać dwie dawki szczepionki do 1 października. Spora grupa piłkarzy nadal niechętnie podchodzi do obowiązkowego szczepienia, co potwierdzają doniesienia o zaledwie dwóch klubach z Premier League, które mają zaszczepioną całą kadrę.

Komentarze

komentarzy