Premier League z większą liczbą rezerwowych? Chelsea złożyła propozycję!

Powrót piłki po dłuższej przerwie wymusza pewne korekty. Jedną z nich jest większa liczba zmian w trakcie spotkania. Takie przepisy obowiązują m.in. w Bundeslidze. Niewykluczone, że trenerzy klubów Premier League także będą mieli okazję na wprowadzania o dwóch gracz więcej. W związku z tym, Chelsea apeluje o modyfikację obowiązujących przepisów.

Na początku maja FIFA zmieniły zasady, wprowadzając możliwość wpuszczania z ławki pięciu, zamiast trzech rezerwowych. Ostateczna decyzja w tej sprawie należy jednak do federacji. Dla przykładu, Bundesliga skorzystała z tego udogodnienia. Z kolei w Polsce ten pomysł jak na razie nie wprowadzono.

Więcej zawodników na ławce w Premier League?

W Anglii być może również zwiększy się liczbę zmian. Przed tym jednak inną korektę w przepisach chciałaby wprowadzić Chelsea. Jak informuje „Daily Mail”, zespół z Londynu złożył propozycję, która zwiększyłaby liczbę piłkarzy rezerwowych na ławce.

Do tej pory trenerzy mogli wprowadzić trzech z siedmiu zawodników, którzy znaleźliście w protokole meczowych, jednakże nie zostali wybrani do wyjściowej jedenastki. „The Blues” proponują, by ta liczba została zwiększona do dziewięciu piłkarzy.

Takie przepisy funkcjonują m.in. w Bundeslidze, gdzie wprowadzano liczbę pięciu zmian w trakcie spotkania.

Ma to sens

Biorąc pod uwagę możliwość zwiększenia liczby zmian w Premier League, poszerzenie ławki wydaje się całkowicie zrozumiałe. Przy funkcjonowaniu obecnych przepisów, szkoleniowiec miałby prawo wyboru pięciu z siedmiu graczy rezerwowych, przy czym jeden z nich to oczywiście bramkarz.

Sam pomysł Chelsea zostanie przedyskutowany w czwartek podczas najbliższego zgromadzenia akcjonariuszy Premier League. Ewentualne głosowanie nastąpi tydzień później.

Komentarze

komentarzy