Presezon: Aubameyang pobił klubowy rekord. Pierwszego dnia…

Dla wielu piłkarzy wakacje dopiero są na horyzoncie, a po drodze czeka jeszcze walka o tytuł mistrza świata. Zdecydowana większość jest jeszcze w trakcie wypoczywania, ale są też tacy, którzy odpoczynek mają za sobą i już teraz zaczynają przygotowywać się do nowego sezonu. Wśród nich znalazło się m.in. kilku zawodników Arsenalu.

Bellerin, Lacazette, Müstafi – zawodnicy niepowołani przez swoje reprezentacje oraz Aubameyang, Mkhitaryan, Kolasinac i Ramsey, których kraje na MŚ nie pojechały. Ci zawodnicy Arsenalu jako pierwsi pojawili się na przedsezonowych testach, a wraz z nimi nowy kolega – Sokratis Papastathopoulos. Swoim przyszłym zawodnikom pierwszy raz przyglądał się spadkobierca schedy po Wengerze, czyli Unai Emery. Trzeba przyznać, że Aubameyang mógł mu zaimponować już na wejściu…

Piłkarze poddani zostali rygorystycznym testom fizycznym i ocenie medycznej. Gabończyk wykazał się świetną siłą i skocznością, a w trójskoku na jednej nodze wylądował 3cm przed granicą ósmego metra, co według jednego z członków zaplecza Arsenalu jest klubowym rekordem.

Nowy trener – nowe, czyste karty. Tego lata każdy z zawodników będzie musiał pracować jeszcze intensywniej, by przekonać do siebie Hiszpana. Można chyba powiedzieć, że Aubameyang od początku jest na prowadzeniu w walce o pierwszy skład. Imponujący był już sam jego początek w Premier League (10 bramek w 13 występach + cztery asysty), a jeśli zawodnik po wakacjach nie jest „zaniedbany” tylko wręcz przeciwnie, nie da się przejść obok tego obojętnie.

Najdroższy zawodnik w historii Arsenalu swoją drogą, ale Emery’ego czeka trudne zadanie w ułożeniu zespołu według swojej koncepcji w jak najkrótszym czasie. Jeśli się to nie uda, drużynę czekają dwa mocne ciosy. W końcu Hiszpana na początek przygody na angielskiej ziemi powitają kolejno… Manchester City i Chelsea.

Załóż konto w ETOTO i odbierz zakład bez ryzyka do kwoty 100 zł. Jeśli przegrasz, bukmacher zwróci Ci kasę!

Komentarze

komentarzy