Prezydent Lyonu ujawnił datę rewanżowego starcia z Juventusem w Lidze Mistrzów!

Z wielką niecierpliwością sympatycy futbolu wyczekują piłki nożnej na najwyższym poziomie. Mowa oczywiście o Lidze Mistrzów. Turniej został wstrzymany na etapie rewanżowych spotkań 1/8 finału. Jak zdradził prezydent Lyonu – Jean-Michel Aulas, jego drużyna będzie rywalizować z Juventusem 7 sierpnia.

Przed nie lada wyzwaniem staną francuskie ekipy, które jeszcze pozostały w LM. Mowa oczywiście o PSG i Lyonie. Władze Ligue 1 ogłosiły bowiem zakończenie sezonu. Tym samym, oba zespoły nie mają możliwości, by przygotować się do rywalizacji w Lidze Mistrzów poprzez grę w ligowych rozgrywkach.

Ubolewa nad tym w rozmowie z „RTL” Jean-Michel Aulas, prezydent Lyonu – Jeśli nasze apele się nie powiodą, to Lyon i PSG zostaną wręcz zmasakrowane przez rywali, którzy będą mieli okazję przygotować się do rywalizacji. My takiej szansy nie mamy.

Zagraj w BETFAN pierwszy kupon BEZ RYZYKA! Jeśli przegrasz, zwrot do 100 PLN trafi na Twoje KONTO GŁÓWNE z możliwością natychmiastowej wypłaty!

Przedstawiciel francuskiej zespołu zdradził także, kiedy będzie mieć miejsce mecz jego zespołu w LM – Spotkanie zaplanowano na piątek 7 sierpnia w Turynie. Oczywiście potyczka odbędzie się bez udziału publiczności.

Jean-Michel Aulas, podobnie jak wielu prezydentów innych ekip Ligue 1 liczy na to, że apelacja na temat wycofania decyzji w sprawie zakończenia sezonu przyniesie pozytywny skutek. Dla Lyonu czy PSG to nie tylko kwestia straty dużych pieniędzy, ale również odpowiedniego przygotowania do meczu w Lidze Mistrzów.

W pierwszym starciu 1/8 finału LM, Lyon wygrał na własnym obiekcie z Juventusem 1-0. Francuzi są zatem w całkiem dobrym położeniu przed drugim spotkaniem. Problem w tym, że potyczka po wielu miesiącach bez gry może wszystko zmienić.

Komentarze

komentarzy