Prezydent PSG: Przestrzegamy zasad FFP. W innym przypadku nie zakontraktowalibyśmy Messiego

Niezwykle imponująco wyglądają ruchy transferowe PSG w trakcie letniego okna. Do paryskiej ekipy dołączyli bowiem: Leo Messi, Sergio Ramos, Gianluigi Donnarumma, Achraf Hakimi, Georginio Wijnaldum. Wielu kibiców zastanawia się, jak zespół z Ligue 1 zdołał dokonać takich ruchów przy przestrzeganiu zasad Finansowego Fair Play. W trakcie konferencji prasowej Leo Messiego, prezydent klubu – Nasser Al Khelaifi oznajmił, iż wszystko przebiegło zgodnie z przepisami.

Nikt nie ma raczej większych zastrzeżeń w kontekście pieniędzy, jakie PSG wydało na wzmocnienia. Trzeba zaznaczyć, że kwartet Messi, Ramos, Donnarumma oraz Wijnaldum dołączyli do drużyny na zasadzie wolnego transferu. Francuski klub przeznaczył ponad 75 milionów euro na duet Hakimi oraz Pereira.

Wątpliwości pozostawiają zasady dotyczące wynagrodzeń. PSG ma teraz w swoich szeregach wielu zawodników z ogromnymi kontraktami. Na czele jest oczywiście Messi, który inkasuje 35 milionów euro rocznie. Jest to kwota już po opodatkowaniu.

Wszystko zgodnie z zasadami

Podczas konferencji poświęconej Argentyńczykowi, Nasser Al Khelaifi otrzymał pytanie dotyczące zasad FFP. Prezydent PSG oznajmił, iż nie ma o co się martwić – Przestrzegamy zasad Finansowego Fair Play od samego początku. Zanim cokolwiek zrobimy, nasz zespół finansowy sprawdza wszystko. Mieliśmy możliwość podpisania umowy z Messim. W innym przypadku nie zakontraktowalibyśmy Leo.  

Komentarze

komentarzy