Prezydent UEFA: Piłkarze z Superligi zostaną wykluczeni z mistrzostw świata i Euro!

Ceferin

Trwa prawdziwa batalia o wpływy w europejskiej i światowej piłce. Powstanie Superligi mocno koliduje z funkcjonowaniem UEFY. Z tego też powodu, międzynarodowa organizacja podjęła się bardzo radykalnych kroków. Prezydent UEFA – Alexander Ceferin poinformował, iż wszyscy zawodnicy, którzy będą grać w rozgrywkach Superligi, zostaną wykluczeni z mistrzostw świata i Europy.

Trudno przewidzieć, jak będzie wyglądać światowy futbol za kilka miesięcy. Powstanie Superligi sprawia, iż możemy być świadkami prawdziwej rewolucji. Do startu tych nowych, elitarnych rozgrywek nie chcą dopuścić UEFA, a także związki piłkarskie z poszczególnych krajów. Dlatego też, międzynarodowa organizacja wystosowała bardzo jednoznaczne stanowisko.

Zakaz gry na MŚ i Euro

Prezydent UEFA – Alexander Ceferin poinformował, iż wszyscy zawodnicy, którzy wezmą udział w Superlidze, zostaną wykluczeni z gry na mistrzostwach świata, a także Euro. Nie będą mogli występować w swoich reprezentacjach.

Pozostaje pytanie, czy prawnie jest to możliwe. Dodatkowo nie wiadomo, jak to stanowisko tyczy się zbliżających mistrzostw Europy, skoro wszyscy piłkarze z pewnością jeszcze nie wystąpią w Superlidze przed rozpoczęciem turnieju. Przed nami bardzo interesujące miesiące.

Dodatkowe porady prawne

Prezydent Ceferin dodał również, iż UEFA otrzymuje porady prawne dotyczące natychmiastowego wykluczenia klubów będących w składzie Superligi z Ligi Mistrzów oraz Ligi Europy. Tym samym nie bylibyśmy świadkami starć Chelsea z Realem, PSG z Manchesterem City czy półfinałów w LE.