Problemy Barcelony. Kontuzje kluczowych zawodników

Sobotni wieczór był dla FC Barcelony kompletnie nieudany. Zespół z Camp Nou przegrał z Atletico w La Liga po raz pierwszy od momentu, gdy trenerem „Los Rojiblancos” jest Diego Simeone. Dodatkowo „Duma Katalonii” straciła dwóch kluczowych zawodników. Sergi Roberto oraz Gerard Pique doznali kontuzji. 

Od początku sezonu postawa Barcelony pozostawia wiele do życzenia. Co prawda w Lidze Mistrzów zespół Ronalda Koemana radzi sobie całkiem dobrze, co potwierdza dorobek dziewięciu punktów po trzech meczach, jednakże sytuacja drużyny w La Liga nie jest już tak kolorowa. Przed meczem z Atletico „Duma Katalonii” miała na swoim koncie 11 punktów zdobytych w ośmiu potyczkach.

Roberto i Pique z kontuzjami

Ekipa z Camp Nou nie poprawiła swojego dorobku, gdyż piłkarze Diego Simeone wygrali na własnym obiekcie 1:0 za sprawa gola Carrasco. Jakby tego było mało, podczas spotkania kontuzji doznali Sergi Roberto oraz Gerard Pique. W niedzielę Barcelona poinformowała o stanie zdrowia obu zawodników.

Sergi Roberto doznał naderwania mięśnia w udzie. Hiszpański defensor będzie najprawdopodobniej pauzować przez dwa miesiące. Jeszcze gorzej wygląda sprawa Gerarda Pique. 33-latek doznał skręcenia trzeciego stopnia więzadła krzyżowego bocznego, a także częściowo uszkodził więzadło krzyżowe przednie w prawym kolanie. W przypadku Pique klub nie podał terminu powrotu. Można przypuszczać, że na pewno do końca roku nie zobaczymy obrońcy na murawie.

 

Komentarze

komentarzy