Problemy w Ligue 1. Pierwszy mecz nowego sezonu zostanie przełożony?!

W porównaniu z innymi, topowymi rozgrywkami, Ligue 1 nowy sezon rozpoczyna jeszcze w tym miesiącu. Na 21 sierpnia zaplanowano pierwszy mecz kampanii 2020/2021. Pojedynek Marsylii z St. Etienne najprawdopodobniej nie dojdzie do skutku. W szeregach pierwszego zespołu pojawiły się aż cztery przypadki koronawirusa.

Jak wiadomo, we Francji kilka miesięcy temu podjęto decyzję, by przedwcześnie zakończyć rozgrywki 2019/2020. W związku z tym, ostatnie spotkanie w Ligue 1 sympatycy francuskiej piłki zobaczyli 8 marca.

Szybki finisz kampanii sprawił, że start nowego sezonu zaplanowano na 21 sierpnia. Przypuszczano, że sytuacja związana z zakażeniami będzie na tyle bezpieczna, iż nic nie stanie na przeszkodzie, by drużyny z najwyższej klasy rozgrywkowej wróciły do rywalizacji.

Pierwszy mecz sezonu odwołany?

W wielu europejskich państwach liczba osób z pozytywnymi wynikami ponownie wzrosła. Odbija się to także na sytuacji w poszczególnych drużynach. Jak informuje bowiem RMC Sport, cztery osoby z pierwszego zespołu Marsylii są zakażone.

W związku z tym, piątkowa potyczka drużyny z St. Etienne najprawdopodobniej nie dojdzie do skutku. Oficjalny komunikat w tej sprawie jeszcze się nie pojawił.

Komentarze

komentarzy