Przedstawicielki piłki w rankingu TOP 50 Najbardziej Wpływowych Kobiet w Polskim Sporcie

Serwis Sport Marketing po raz drugi w historii przygotował ranking TOP 50 Najbardziej Wpływowych Kobiet w Polskim Sporcie, uwzględniając tym razem pracę kobiet za 2021 rok. Nie zabrakło przedstawicielek ze świata piłki.

Na 47. miejscu sklasyfikowano Martę Daniewską – prezeskę piłkarskiego Motoru Lublin. Z kolei 46. pozycję zajęła Zuzanna Walczak, która od 2018 roku związana jest z PZPN, a od ubiegłego roku zajmuje stanowisko koordynatorki ds. rozwoju piłki nożnej kobiet. W TOP 50 znalazła się również Katarzyna Kiedrzynek. Nasza bramkarka reprezentacji Polski zajęła 44. miejsce.

Przedstawicielki świata piłki

Na tym nie koniec. W rankingu pojawiła się także Nana Patalon (38. miejsce) – trenerka reprezentacji Polski w piłce nożnej kobiet. W TOP 30, a konkretniej na 29. miejscu znalazła się Danuta Witkowska – właścicielka Bruk-Bet Termalica Nieciecza. Najwyższe miejsce z naszych piłkarek zajęła Ewa Pajor – zawodniczka VfL Wolfsburg (20. miejsce). Z polskiej piłki w rankingu nie zabrakło również Agnieszki Syczewskiej, byłej prezeski Jagiellonii Białystok.

Cały ranking TOP 50 Najbardziej Wpływowych Kobiet w Polskim Sporcie opublikowany przez serwis Sportmarketing.pl można sprawdzić pod tym linkiem. 

Komentarze

komentarzy