Przełom w sprawie Eriksena? Duńczyk chce opuścić Tottenham!

Christian Eriksen

Kibice Tottenhamu przeżywają bardzo trudne chwile. Zespół notuje w ostatnim czasie rozczarowujące wyniki na wszystkich frontach. Dodatkowo niepewna jest przyszłość kilku ważnych piłkarzy. Jeden z nich to Christian Eriksen. Duński pomocnik nie myśli obecnie o nowej umowie z klubem. Taka postawa 27-latka może martwić zarząd „Kogutów”, gdyż umowa zawodnika ważna jest do końca obecnego sezonu.

Pod koniec letniego okna transferowego zespół ze stolicy Anglii próbował sprzedać swojego kluczowego gracza. Powód był oczywisty. Obawa przed utratą Eriksena za darmo w 2020 roku. Żaden z klubów nie wyraził jednak odpowiedniego zainteresowania, dlatego Christian Eriksen został na kolejny sezon w zespole Pochettino.

Oczywiście przedstawiciele „Kogutów” tuż po zamknięciu okna próbowali (ponownie) przekonać piłkarza do przedłużenia swojej umowy. Duńczyk nie wykazuje żadnej aprobaty w tej kwestii. Co więcej, ostatnie wyniki drużyny oraz cała atmosfera w klubie powodują, iż według doniesień mediów, Christian Erkisen chce zakończyć swoją przygodę z Tottenhamem.

Taka decyzja piłkarza stawia na nogi przedstawicieli londyńskiej ekipy, którzy muszą postarać się o sprzedaż pomocnika w zimowym oknie, by otrzymać za klasowego zawodnika jakiekolwiek pieniądze. Jak informuje „Marca”, Eriksen w styczniu będzie dostępny za półdarmo, gdyż Tottenham może żądać za 27-latka od 20 do 25 milionów euro.

Całej sytuacji przygląda się uważnie Real Madryt. Christian Eriksen był łączony z „Królewskimi” w trakcie ostatnich miesięcy. Zespół ze stolicy Hiszpanii preferował jednak transfer Paula Pogby, więc sprawę duńskiego pomocnika przedstawiciele klubu odłożyli na bok.

Być może była to słuszna decyzja, gdyż już w najbliższym oknie Eriksen będzie dostępny za znacznie mniejszą kwotę. Nie można również wykluczyć, iż Christian trafi do Realu latem, jako wolny zawodnik. Przy takim rozwiązaniu można jednak przypuszczać, że zainteresowanie Duńczykiem będzie znacznie większe. Od razu nasuwa się możliwa próba zakontraktowania Christiana przez Juventus.

 Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO530 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!

 

Komentarze

komentarzy