Przemysław Płacheta wykorzystał szansę. Piłkarz Norwich zostaje z dorosłą reprezentacją!

W ramach towarzyskiego starcia z Ukrainą, okazję na grę w dorosłej reprezentacji otrzymali Przemysław Płacheta oraz Robert Gumny. Wygląda na to, że piłkarz Norwich wykorzystał szansę. 22-latek zostaje bowiem na zgrupowaniu dorosłej kadry. 

Tuż przed Euro, Jerzy Brzęczek nie ma zbyt wielu spotkań, podczas których może pozwolić sobie na spore roszady w składzie, wprowadzając zawodników nie odgrywających kluczowej roli w reprezentacji. Taką okazją był z pewnością mecz z Ukrainą. Na murawie zameldowali się Robert Gumny oraz Przemysław Płacheta.

Sporą uwagę skupił na sobie gracz Norwich. Co prawda Płacheta nie zaliczył wybitnego występu, ale widać było, że 22-latek chce odegrać ważną rolę w tym spotkaniu, mając m.in. spory udział przy drugim golu „Biało-Czerwonych”.

Płacheta zostaje z dorosłą reprezentacją

Zaangażowanie oraz dobra postawa przyniosły efekty. W czwartek rzecznik prasowy PZPN Jakub Kwiatkowski poinformował, iż Przemysław Płacheta pozostaje z kadrą A do końca zgrupowania. Ofensywny piłkarz nie pomoże zatem reprezentacji U-21.

Do drużyny Macieja Stolarczyka dołączy z kolei Robert Gumny. Piłkarz Augsburga nabawił się drobnego uraz w trakcie rywalizacji z Ukrainą, jednakże problem zdrowotny obrońcy nie okazał się poważny.

Komentarze

komentarzy