Przenosiny Oliviera Giroud do MLS kwestią czasu?!

Olivier Giroud
Olivier Giroud

Zakaz transferowy Chelsea spowodował, iż Olivier Giroud znalazł się w komfortowej sytuacji w kontekście swojej przyszłości. Doświadczony Francuz otrzymał kilka ofert z Ligue 1, jednakże napastnik zdecydował się na dalszą grę w Londynie. „The Blues” zaoferowali 32-latkowi roczny kontrakt. Czy będzie to ostatni rok piłkarza na Stamford Bridge?

Frank Lampard ma obecnie do dyspozycji trzech napastników. Niekwestionowanym numerem jeden jest Tammy Abraham. Młody Anglik wybiegł od pierwszej minuty w ligowych spotkaniach przeciwko Manchesterowi United, Norwich oraz Sheffield United. Olivier Giroud otrzymał szansę gry w wyjściowym składzie w starciu z Leicester.

Można przypuszczać, że taka hierarchia napastników będzie utrzymywać się przez cały sezon. To w Abrahamie sztab szkoleniowy „The Blues” pokłada największe nadzieje. Olivier Giroud oraz Michy Batshuayi muszą pogodzić się z taką sytuacją. Biorąc pod uwagę fakt, iż Francuz ma ważny kontrakt do końca rozgrywek 2019/2020, być może będzie to ostatni rok napastnika w Londynie.

Takiej ewentualności nie odrzuca sam zawodnik, który otwarcie wypowiedział się w kontekście swojej przyszłości – MLS jest interesującym rozwiązaniem dla mojej rodziny oraz dzieci, którzy mówią po angielsku. Za rok? Za dwa lata? Nie wiem kiedy. Będę jednak przygotowany na swoje finałowe wyzwanie.

Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO500 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!

Komentarze

komentarzy