„Przestańcie chować głowę w piasek” – Rooney w obronie Mourinho

Wayne Rooney i Jose Mourinho
Wayne Rooney i Jose Mourinho

Pomimo odejścia z Manchesteru United w 2017 roku, Wayne Rooney nadal bacznie obserwuje sytuację na Old Trafford. Anglik w wywiadzie dla „The Telegraph” postarał się zdiagnozować problem, twierdząc, że wina za fatalne wyniki leży także po stronie piłkarzy.

Rooney, który obecnie występuje w amerykańskiej drużynie DC United w MLS, uważa, że ​​nadszedł czas, aby gracze „Czerwonych Diabłów” przestali chować w końcu głowę w piasek. Anglik broni Jose Mourinho i sądzi, że Portugalczyk stał się kozłem ofiarnym dla mediów: – Menedżer może zrobić wiele, ale na boisku wszystko zależy od piłkarzy. Dla United to był trudny początek sezonu. Wiem, że Jose jest specyficznym trenerem, ale gracze muszą w końcu wziąć odpowiedzialność za zespół i być rozliczani z wyników. Obecnie wygląda to tak, że za wszystko obrywa trener.

32-latek na Old Trafford łącznie spędził 13 lat. Przez ten okres przezywał wiele wspaniałych momentów pod batutą Sir Alexa Fergusona, jednak przydarzały się też słabsze chwile. Między innymi, gdy drużyną kierował Louis van Gaala: – Sytuacja była wręcz identyczna, gdy kierował nami Van Gaal. Na niego spływała krytyka, a za zamkniętymi drzwiami wpajałem zawodnikom, że musimy spisywać się lepiej. Holender świetnie przygotowywał nas do meczu, tak samo jak Mourinho. Mimo to nie graliśmy dobrze.

To jednak niejedyny słaby punkt zespołu. Zgodnie ze słowami byłego reprezentanta Anglii, w drużynie brakuje także liderów.

– To młody zespół, który zmaga się z wielką presją. Wielu z tych piłkarzy nie zetknęło się z podobną sytuacją w przeszłości, dodatkowo nie mają w zespole tylu doświadczonych piłkarzy, których ja miałem jako młody gracz. Tacy zawodnicy zawsze pomagali nam w trudnych chwilach – kończy „Roo”.

Zakład bez ryzyka w Fortunie. Możesz wejść i odebrać go właśnie w tym momencie

Komentarze

komentarzy