„Przez pięć lat odrzuciłem wiele ofert”

W ostatnim czasie pojawia się coraz więcej doniesień na temat wypalenia pewnej formuły w Tottenhamie. Jakiekolwiek zmiany oznaczałyby oczywiście odejście Mauricio Pochettino, który postanowił zabrać głos w sprawie medialnych spekulacji.

47-latek jasno dał do zrozumienia, że nigdzie nie ma zamiaru odchodzić. Plotki związane z jego zwolnieniem nasiliły się głównie w ostatnim czasie, po tym jak jedna z firm bukmacherskich wycofała kursy na odejście Pochettino. Anglicy zwykle dokonują takich ruchów, gdy menedżer podpisał już wymówienie.

– Tak, odrzuciłem wiele ofert przez te pięć lat i Daniel Levy o tym wie. On doskonale zna moje zaangażowanie w ten klub. Otrzymanie różnych propozycji to coś normalnego w futbolu na najwyższym poziomie. Jeśli zapytasz Guardiolę, Kloppa czy innych menedżerów to odpowiedzą ci to samo. Pep pracujący obecnie w City zapewne odbiera wiele telefonów z innych klubów. Nie czyni mnie to kimś wyjątkowym. Jednak zapytaliście mnie o to, a to jest moja uczciwa odpowiedź.

Argentyńczyk nie wspomniał tych klubów, ale według dziennikarzy „Telegraph” na jego stole pojawiły się między innymi oferty od Chelsea, Manchesteru United oraz Realu Madryt. Pochettino podpisał zeszłego lata pięcioletni kontrakt z Tottenhamem i stwierdził, że jeszcze nie miał ochoty opuszczać Londynu. Zapytany, czy kiedykolwiek zbliżył się do przyjęcia jakiejkolwiek oferty, odpowiedział:

– Nie, ponieważ w zeszłym roku, kiedy podpisałem umowę, chciałem pomóc klubowi w wejściu na nowy stadion. Rok temu bez żadnego ciśnienia mogłem powiedzieć, że jestem tutaj już cztery lata i czas na nowe wyzwania. Ja jednak chciałem podjąć to wyzwanie.

Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO500 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!

Komentarze

komentarzy