Przyszłość futbolu. 14-latek debiutuje w dorosłej drużynie

cuq9pvrxeaa3iuz

Nie tak dawno wszyscy byli pod wrażeniem młodego Karamoko Dembele, który w wieku 13. lat wystąpił w drużynie u20 Celtiku. Jak się okazuje, Turcy poszli jeszcze o krok dalej.

Drużyna Galatasaray mierzyła się w sobotę z zespołem Lewskiego Sofia w towarzyskim meczu, który miał pomóc w utrzymaniu rytmu meczowego, zawodnikom którzy nie udali się na zgrupowania reprezentacji. Kadra tureckiej drużyny była jednak mocno okrojona, w związku z powołaniami dla kluczowych zawodników, co otworzyło szansę dla kilku młodych zawodników, w tym urodzonego w 2002 roku gracza.

Mustafa Kapi, bo o nim tutaj mowa, w sierpniu skończył 14 lat, a mimo to został doceniony przez trenera Jana Olde Riekerinka. Co prawda nastolatek wszedł na boisko dopiero w 89. minucie, ale nie robi to pewnie większej różnicy w tym, jak wielkie znaczenie miała dla niego ta szansa. Po końcowym gwizdku podszedł do trenera i przytulił go, dziękując za docenienie.

Oczywiście przyjdzie jeszcze czas na to, aby ocenić czy tak wczesne wprowadzenie do dorosłego futbolu, było korzystne dla Kapiego czy Dembele. Warty odnotowania jest jednak fakt, że kluby coraz to częściej decydują się na takie kroki. Te nazwiska zdecydowanie warto zapamiętać, bo być może za kilka lat będą podbijać największe europejskie stadiony.

forbet728x90

Odbierz darmowe 20 zł w nowym polskim bukmacherze forBET. Graj za darmo!

Takie promocje dla Polaków nie zdarzają się często. Żeby odebrać bonus wystarczy założyć konto >>> Z TEGO LINKU <<<, uzupełnić wszystkie potrzebne dane, a bonus zostanie automatycznie dodany do konta.

Więcej informacji na temat nowego bukmachera. 

Komentarze

komentarzy