PSG lepsze od Juventusu. Zwycięstwa Manchesteru City, Realu oraz wielki triumf Szachtara

Za nami wtorkowe mecze Ligi Mistrzów. Zobaczyliśmy osiem spotkań. Dwa zostały rozegrane o 18:45, natomiast sześć pojedynków rozpoczęło się o 21:00. Największą uwagę skupiał mecz w Paryżu, gdzie PSG rywalizowało z Juventusem. Po trzy punkty w swoich meczach sięgnęli zawodnicy Manchesteru City, Realu Madryt czy Borussii Dortmund. Nie zabrakło również niespodzianek, gdyż Dinamo Zagrzeb pokonało Chelsea, natomiast Szachtar zanotował efektowny triumf w Lipsku.

W dwóch meczach rozgrywanych o 18:45 padły łącznie cztery bramki. Trzy gole zobaczyliśmy w starciu Borussia Dortmund – FC Kopenhaga. Ekipa z Dortmundu bez większych problemów sięgnęła po zwycięstwo, triumfując 3:0. W Zagrzebiu gracze Dinamo sprawili niemałą niespodziankę, wygrywając z Chelsea 1:0. Decydującego gola strzelił Orsić.

Wygrana PSG

Największe zainteresowanie wzbudzał oczywiście mecz PSG – Juventus. Gospodarze szybko wyszli na prowadzenie, gdyż w 5. minucie bramkę zdobył Mbappe po asyście Neymara. Nieco ponad kwadrans później Francuz miał na swoim koncie drugiego gola, a tym razem asystował Hakimi. Juventus odpowiedział w drugiej połowie, a do siatki trafił McKennie. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 2:1.

Zwycięstwa Manchesteru City oraz Realu Madryt

Po trzy punkty sięgnęli gracze Realu Madryt, którzy wygrali na wyjeździe z Celtikiem 3:0. Wszystkie trzy bramki padły w drugiej połowie spotkania. Do siatki trafiali Vinicius Junior, Modric oraz Hazard. Belgijski zawodnik zanotował efektowne wejście z ławki. Były gracz Chelsea musiał zastąpić Karima Benzemę, który opuścił murawę już w pierwszej połowie z powodu kontuzji.

Manchester City wykonał z kolei zadanie w Sewilli, wygrywając aż 4:0. Ponownie nie rozczarował Erling Haaland – autor dwóch trafień. Bramki dorzucili także Foden i Dias.

W pozostałych meczach, Benfica wygrała 2:0 z Maccabi Haifa, RB Lipsk sensacyjnie przegrał aż 1:4 z Szachtarem, a Salzburg zremisował 1:1 z Milanem.