Puchar Narodów Afryki zostanie odwołany? Trwają rozmowy

Na początku stycznia ma rozpocząć się Puchar Narodów Afryki. Turniej sprawia pewne utrudnienia klubom, które mają w swoich kadrach afrykańskich piłkarzy. Dla przykładu, Liverpool straciłby na kilka tygodni Sadio Mane oraz Mohameda Salaha. Niewykluczone, że taki scenariusz się nie wydarzy. Według ostatnich doniesień mediów, Afrykańska Konfederacja Piłkarska (CAF) prowadzi dyskusje w sprawie odwołania PNA.

Po raz ostatni Puchar Narodów Afryki miał miejsce w 2019 roku w Egipcie. Turniej nie kolidował z klubowymi rozgrywkami, gdyż rozpoczął się pod koniec czerwca, a zakończył w połowie lipca. Ten termin nie został jednak pozytywnie odebrany przez związki piłkarskie i piłkarzy, dlatego wróciła tradycyjna data, czyli początek roku.

Puchar Narodów Afryki zostanie odwołany?

Niewykluczone, że styczniowy turniej w Kamerunie nie dojdzie do skutku. Jak informuje bowiem RMC, Afrykańska Konfederacja Piłkarska (CAF) prowadzi obecnie dyskusje na temat możliwego odwołania AFCON. Spory wpływ na tę decyzję mają kolejne problemy z koronawirusem, a konkretniej z wariantem omikron.

 

Komentarze

komentarzy