Puchar Świata najcenniejszym trofeum dla każdego piłkarza? Joao Felix wybrałby inne rzeczy…

Futbol jest sportem, mającym dawać przyjemność, ale koniec końców liczą się przede wszystkim wyniki i walka o trofea. Tych na naprawdę najwyższym poziomie jest kilka i marzy o nich każdy zawodnik. Jakich? Przede wszystkim puchar za mistrzostwo świata. Większość zawodników oddałaby za niego wszystko, ale są wyjątki.

Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO500 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!

Najdroższymi zawodnikami trwającego obecnie okienka są obecnie Antoine Griezmann i Joao Felix, ale tylko kwota zapłacona za tego drugiego wydawała się wręcz szokująca.

19-latek z ligi portugalskiej po jednym, nawet niepełnym sezonie na najwyższym poziomie, został kupiony przez Atletico za 126 milionów. Powiedzieć, że to ryzyko, to nie powiedzieć nic. Felix jest jednocześnie wielką nadzieją i zagadką, ale już pokazuje, jak duże jest jego zaangażowanie.

– Wolałbym wygrać Złotą Piłkę, Ligę Mistrzów i La Ligę w ciągu jednego roku, niż Puchar Świata. Nie dbam o to, ile kosztował mój transfer. To moja praca i muszę wiedzieć, jak to osiągnąć – stwierdził Joao Felix.

Opinia przede wszystkim odważna, podkreślająca, że Felix naprawdę stawia sobie wielkie cele. Do tego nie możemy się przyczepić, sportowa zawziętość jest potrzebna, a nawet wskazana. Co innego wspomnienie tego Pucharu Świata, co wiele osób może uznać wręcz za piłkarskie świętokradztwo.

Wiele gwiazd z najwyższego poziomu niejednokrotnie wspominało, że nic nie równa się występom dla reprezentacji. Podkreślali, że zdobycie z nią jakiegoś trofeum, z Pucharem Świata na samym szczycie tej „piramidy”, byłoby najważniejszą chwilą w karierze i spełnieniem dziecięcych marzeń. Joao Felix jak widać wolałby spełniać się w nowym klubie, zarówno drużynowo jak i indywidualnie. Ciekawe, co na to Portugalczycy…

Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO500 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!

Komentarze

komentarzy