Quiz z wiedzy o sporcie #2 – Sprawdź się!

Quiz zzapolowy

Sport to pasja, która łączy wiele osób. Portal Zzapołowy podchodzi do wydarzeń ze świata sportu z dużym dystansem. Sprawdź swoją siłę w pytaniach z wiedzy ogólnej na tematy sportowe i okołosportowe. Quiz powstał przy współpracy z firmą ORLEN.

Olimpijczycy, F1 i skoki narciarskie tematem przewodnim drugiego quizu

Quiz o sporcie może mieć bardzo szeroki zakres, w końcu dyscyplin jest niezwykle wiele. W drugim quzie na naszym portalu skupiliśmy się jednak głównie na wiedzy o osiągnięcia sportowych Polaków. Znajdą coś dla siebie też fani F1 i skoków narciarskich. Będzie dziesięć pytań z czterema wariantami odpowiedzi, ale tylko jedna będzie poprawna. Powodzenia!

Quiz zzapolowy

Quiz z wiedzy o sporcie #2

Wiele osób mówi, że ich pasją jest sport, ale czy rzeczywiście się na nim znają? Sprawdź się w przygotowanym przez nas quzie i dowiedz się, czy możesz nazywać się ekspertem od sportu. Pytania będą łatwiejsze i trudniejsze i będą dotyczyły głównie osiągnięć sportowych Polaków. Naciśnij przycisk "Start" i sprawdź pierwsze pytanie.

1 / 10

1. W którym roku urodził się Karol Struski, debiutant w kadrze Michała Probierza?

2 / 10

2. Która europejska stolica była gospodarzem Mistrzostw Świata w Lekkoatletyce w 2023 roku?

3 / 10

3. Natalia Kaczmarek to jedna z naszych największych nadziei na medal na przyszłorocznych Igrzyskach Olimpijskich. Jej życiówka na 400 metrów to drugi wynik w historii Polski. Ile wynosi?

4 / 10

4. W sezonie 2023 w F1 tylko jeden kierowca spoza Red Bulla wygrał wyścig. Kto nim był?

5 / 10

5. McLaren w tym sezonie pobił rekord najszybszego pit stopu w F1. W ile sekund mechanicy zmienili opony Norrisowi?

6 / 10

6. Na kiedy zaplanowano rozpoczęcie Igrzysk Olimpijskich w Paryżu?

7 / 10

7. Ile medali zdobyła Polska na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio w 2020 roku?

8 / 10

8. Rekordzistą Polki w lotach jest Kamil Stoch. Najlepszy wynik ustanowił w Planicy w 2017 roku. Jaką zmierzono mu wówczas odległość?

9 / 10

9. W sezonie 2023 mistrzem Włoskiej Formuły 4 został Kacper Sztuka. Ile wyścigów wygrał w tej serii Polak podczas mistrzowskiego sezonu?

10 / 10

10. Ile punktów zdobyła reprezentacja Polski w eliminacjach do Euro 2024?

Your score is

The average score is 43%

0%

Dołącz do naszej grupy dyskusyjnej na Facebooku i daj znać, na ile pytań udało Ci się udzielić poprawnej odpowiedzi. Zachęcam do rozwiązana pierwszego quizu sportowo-lifestyle’owego.

Zzapołowy baner FB

Komentarze

komentarzy