Rabiot potwierdza rozmowy z dwoma klubami

Adrien Rabiot (fot. 90min)

Adrien Rabiot nadal nie zdecydował, w jakim zespole zagra podczas kolejnego sezonu. Francuz skomentował oferty od dwóch klubów, które z pewnością zechcą zatrudnić takiej klasy piłkarza na zasadzie wolnego transferu.

Pomocnik oficjalnie przestanie być zawodnikiem PSG dopiero 1 lipca, kiedy wygaśnie jego obecna umowa z mistrzem Francji. Przez ostatnie miesiące pojawiały się doniesienia związane z transferem do wielu ekip. Dodatkowo francuskie media niedawno informowały, że piłkarz wraz z odejściem dyrektora sportowego może przemyśleć swoją przyszłość i rozważyć pozostanie w obecnym zespole.

Rabiot przerywa milczenie

W rozmowie z „Corriere dello Sport”, Rabiot przerwał kilkumiesięczne milczenie na temat swojego przyszłego pracodawcy.

– Bardzo lubię Włochy. Pobyt w tym kraju zawsze jest wspaniały. Mogę potwierdzić rozmowy z Juventusem, ale nic więcej nie mogę zdradzić. Nadal nie wiem, gdzie trafię, lecz to jest klub, w którym każdy piłkarz na świecie chciałby zagrać. To samo dotyczy Manchesteru United. Nadal muszę podjąć decyzję. Na razie jestem na wakacjach. Wkrótce się wszyscy dowiecie.

Z pewnością w obu klubach Rabiot mógłby z powodzeniem walczyć o podstawowy skład. W PSG łącznie rozegrał ponad 220 spotkań od 2013 roku, wchodząc do pierwszego zespołu z rangą produktu akademii. Relacja na linii klub – zawodnik załamała się jednak po tym jak 24-latek odmówił przyjęcia oferty nowego kontraktu.

Pomimo wywołania kilku kontrowersji w PSG, Rabiot jest z pewnością solidnym zawodnikiem, który najlepsze lata ma dopiero przed sobą. Jego zatrudnienie powinno być o tyle ciekawe, ponieważ gdziekolwiek trafi – zasili nowy klub za brak kwoty odstępnego.  

Zarejestruj się z kodem GRAMGRUBO i graj BEZ PODATKU!

Komentarze

komentarzy