Radosław Kucharski odchodzi z Legii. Poznaliśmy nazwisko następcy

Radosław Kucharski przestaje pełnić obowiązki dyrektora sportowego Legii Warszawa – taką informację podał klub w oficjalnym komunikacie. Jednocześnie Legia ujawniła nazwisko następcy Kucharskiego. Nowym dyrektorem sportowym mistrzów Polski zostanie Jacek Zieliński. 

Od pewnego czasu wydawało się, że współpraca na linii Kucharski – Legia nieco się wypaliła. Dariusz Mioduski między słowami krytykował dyrektora sportowego Legii, by następnie stawać w jego obronie. Cierpliwość właściciela klubu z Łazienkowskiej właśnie dobiegła końca, bowiem z dniem dzisiejszym Radosław Kucharski przestaje pełnić obowiązki dyrektora sportowego mistrzów Polski.

Zmiany w pionie sportowym

Radosław Kucharski od dłuższego czasu nie cieszył się popularnością w Warszawie. Mówiło się między innymi, że gdy po meczu z Wisłą Płock zadzwonił do niego Marek Gołębiewski, chcący zakomunikować rezygnację ze stanowiska szkoleniowca, ten nie odebrał telefonu. Sam Dariusz Mioduski wypowiadał się o Kucharskim w dość ostrych słowach. Właściciel Legii sugerował, że problemem Kucharskiego jest brak umiejętności komunikacyjnych. Niespełna miesiąc temu prezes Wojskowych zapewniał jeszcze, że nie widzi powodu, by dokonywać jakichkolwiek zmian. Dziś takie powody dostrzegł i Kucharski pożegnał się z pracą w klubie.

Następcą Radosława Kucharskiego ogłoszono już byłego obrońcę Legii, który przez ostatnie lata pracował przy klubowej akademii – Jacka Zielińskiego. – Ostatnie miesiące były dla całego klubu trudne i pokazały, że niezbędne są nie tylko zmiany personalne, ale przede wszystkim strukturalne, jeśli chodzi o zakres odpowiedzialności i decyzyjność. Powierzenie roli dyrektora sportowego Jackowi Zielińskiemu nie jest jedynie personalną odpowiedzią na obecny kryzys. To zmiana koncepcji zarządzania najważniejszego obszaru klubu, która ma pomóc w lepszej koordynacji prac całego pionu sportowego – skomentował całą zmianę Dariusz Mioduski.

Komentarze

komentarzy