Radosław Majecki ma nowego konkurenta w Monaco!

Sympatycy polskich piłkarzy wiążą spore nadzieje z transferem Radosława Majeckiego do AS Monaco. Były bramkarz Legii przeniósł się do ekipy z Ligue 1 za rekordowe 7 milionów euro. Pierwszy sezon we francuskiej ekstraklasie może minąć 20-latkowi pod hasłem walki o miejsce w kadrze meczowej. Nowym golkiperem Monaco został bowiem Vito Mannone.

Niekwestionowaną „jedynką” między słupkami ekipy z Księstwa jest Benjamin Lecomte. W wyniku pozytywnego testu na koronawirusa u 29-latka, Francuz najprawdopodobniej nie zagra w starciu z Nantes. Być może Radosław Majecki stanie przed ogromną szansą, by z dobrej strony zaprezentować się przed szkoleniowcem Monaco.

Vito Mannone w Monaco

W szczególności, że zespół wzmocnił się kolejnym bramkarzem. Do klubu na zasadzie wolnego transferu trafił Vito Mannone. Włoski golkiper kojarzony jest przede wszystkim z pobytu w Arsenalu, gdzie spędził kilka sezonów. Ostatnie występy 32-latka przypadają na duński zespół Esbjerg fB, w którym przebywał Mannone na zasadzie wypożyczenia.

Do zespołu, Vito z pewnością nie przychodzi w roli pierwszego bramkarza. Wiele wskazuje na to, że Włoch będzie rywalizować o miejsce w kadrze z Radosławem Majeckim.

 

 

Komentarze

komentarzy