Rafa Benitez żegna się z Dalian Pro!

Z dniem 23 stycznia 2021 roku Rafa Benitez nie jest już trenerem chińskiej ekipy Dalian Pro. O rozstaniu z zespołem hiszpański szkoleniowiec poinformował za pośrednictwem swojej oficjalnej strony. Czy 60-latek wróci do Europy? 

W kontekście swojej trenerskiej kariery Rafa Benitez kojarzony jest przede wszystkim z pracą w Liverpoolu. Hiszpan spędził na Anfield sześć lat, zdobywając razem z drużyną m.in. puchar Ligi Mistrzów. Benitez ma w swoim CV kilka wielkich drużyn, takich jak Real Madryt, Inter, Chelsea, Valencia czy Napoli.

Benitez żegna się z Dalian Pro

Po dość krótkim epizodzie w ekipie „Królewskich”, Rafa Benitez przejął w 2016 roku Newcastle, wprowadzając drużynę do najwyższej klasy rozgrywkowej Anglii. Praca Beniteza w zespole „Srok” nie należała do najłatwiejszych. W mediach pojawiało się mnóstwo informacji na temat konfliktu Hiszpana z właścicielem klubu.

Z tego też powodu, Rafa Benitez rozstał się z Newcastle w 2019 roku i przejął drużynę Dalian Pro. Chiński klub 60-latek prowadził przez półtora roku. W specjalnym komunikacie Benitez poinformował, iż z dniem 23 stycznia 2021 roku przestaje pełnić funkcję trenera z Chinese Super League. Jak sam przyznał, wpływ na taki obrót mają skutki pandemii – Niestety, podobnie jak wiele rzeczy w zeszłym roku, Covid-19 zmienił nasze życie i projekty. Od dziś zarówno mój sztab, jak i ja nie będziemy trenować zespołu Dalian Pro. To było niesamowite doświadczenie. Chciałbym podziękować całemu sztabowi, pracownikom i zawodnikom. 

Nie można wykluczyć, iż Rafa Benitez szybko znajdzie pracę w Europie. Z pewnością wielu sympatyków Newcastle chciałoby powrotu Hiszpana do klubu. Zespół „Srok” nie radzi sobie najlepiej, co potwierdza piętnasta pozycja drużyny w lidze.