Rafael Benitez chce wrócić do Newcastle. Hiszpan ma już przygotowany plan transferowy!

Choć cały czas proces zmiany właściciela w Newcastle nie nastąpił, to wszystkie media w Anglii zgodnie informują, iż Mohammed bin Salman wkrótce przejmie ekipę „Srok”. Inwestycja następcy tronu Arabii Saudyjskiej z pewnością spowoduje zmiany kadrowe. Zespół z Premier League może mieć także nowego trenera. Chęć powrotu do klubu wykazuje Rafael Benitez. Hiszpan wskazał już nawet dwa cele transferowe.

W kontekście ławki trenerskiej Newcastle bardzo często w ostatnim czasie przewijało się nazwisko Mauricio Pochettino. Argentyńczyk cały czas pozostaje bez pracy w związku z zakończeniem przygody w Londynie. Były szkoleniowiec „Kogutów” zapewne rozważy propozycję z Newcastle, jeżeli taka oferta się w ogóle pojawi.

Rafael Benitez chce wrócić do Newcastle

Niewykluczone, że Argentyńczyk będzie mieć poważnego konkurenta. Jak informuje „The Telegraph”, Rafael Benitez z miłą chęcią wróci do Newcastle, by ponownie prowadzić ekipę „Srok”.

Hiszpan rozstał się z angielskim zespołem po sezonie 2018/2019. Od początku lipca ubiegłego roku Benitez prowadzi chińską drużynę Dalian Pro. Klub pod wodzą doświadczonego szkoleniowca zajął dziewiąte miejsce na koniec rozgrywek 2019.

Plan transferowy

Co ciekawe, według wspomnianego źródła, Benitez wskazał nawet dwóch zawodników, których chciałby sprowadzić do Newcastle tuż po powrocie do Anglii. Pierwszy z nich to John Stones. 25-letni defensor nie ma pewnej pozycji w Manchesterze City, dlatego przeprowadzka do ekipy „Srok” wydaje się całkiem możliwa.

Drugim graczem jest Ross Barkley. Sprawa pomocnika Chelsea przypomina sytuację Stonesa. 26-latek także nie stanowi o sile swojej drużyny, więc może rozważyć przenosiny do ligowego rywala.

Komentarze

komentarzy